Opis ksiązki
Okładka - Infekcja
Kup Teraz

Infekcja

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2010
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-61386-02-5
Liczba stron: 450
Dodał/a książkę:dona

Masz dość softowej science-fiction? Dość wędrówki po światach alternatywnych? Szukasz napięcia i akcji, która będzie Cię trzymać w emocjonalnym uścisku do ostatniej strony? Szukasz nowej wizji zagłady, która może okazać się bardziej science niż fiction? Nadchodzi S-F horror nowej generacji... Akcja, adrenalina, napięcie... Nadchodzi "Infekcja", która może być pierwszym stadium zagłady naszej cywilizacji... Czy ludzkość jest w stanie stawić jej odpór? A może wystarczy do tego tylko jeden człowiek? Jeden wściekły człowiek... "Infekcja" to jeden z największych bestsellerów z gatunku science-fiction horror thriller ostatnich lat. Prosto z amerykańskiej listy bestsellerów New York Timesa, Scott Sigler, autor, który zrobił niebywałą furorę na rynku amerykańskim, a teraz podbija cały świat. Prawa filmowe do "Infekcji" zostały kupione przez wytwórnię Roque Pictures. Trwa adaptacja książki na potrzeby scenariusza, a filmowi wróży się podobną popularność jak "Jestem legendą". Zresztą, przez amerykańskiego autora Jonathana Maberry, Scott Sigler został nazwany Richardem Mathesonem XXI wieku. "Infekcja" to pierwsza część "trylogii infekcyjnej", która jest literacką mieszanką kilku gatunków i gwarantuje niezapomnianą wizję zagłady świata nowego typu. Na tę "Infekcję" nie ma szczepionki... Więcej informacji już wkrótce!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka/Fantasy/SF,
Seria bestialskich morderstw dokonywanych przez zwykłych obywateli przelewa się przez Stany Zjednoczone jak fala tsunami. Nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego normalni ludzie zaczynają zachowywać się jak psychopaci.
Perry Dawsley, który zauważa na swoim ciele dziwne znamiona w postaci trójkątów, po jakimś czasie zaczyna słyszeć w swojej głowie głosy i mieć niekontrolowane napady wściekłości, zaczyna zdawać sobie sprawę, że owe dziwne obrzęki są pasożytami, które próbują przejąć kontrolę nad jego umysłem i ciałem. Czy bohater wygra nierówną walkę o zachowanie własnej tożsamości i życia?
Trzymająca w napięciu książka, której smaczku dodaje wiedza medyczna autora. Poza tym czułam się trochę jakbym miała do czynienia z "Obcym" Ridley'a Scotta, ale motyw wykorzystywania ludzkiego ciała przez obcych jest tak popularny, że powinnam się do tego przyzwyczaić.
Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - Papierowy Księżyc",
"Infekcja" Scotta Siglera do doskonałe połączenie gatunków jakimi są horror, science-fiction oraz thriller, których to mieszanka stanowi doskonałą lekturę dla wszystkich fanów tychże gatunków. Czytając te powieść nie sposób się nudzić, gdyż akcja, podzielona na wiele krótkich rozdziałów, dosłownie uderza w czytelnika z tak wielką mocą, że nie sposób jest odłożyć książki na później, nie poznając jednocześnie dalszych losów głównych bohaterów. Po prostu trzeba ją czytać i czytać, aż do ostatniej strony.

"Infekcja" opowiada o serii niewyjaśnionych brutalnych morderstw i samobójstw, podejmowanych przez zwyczajnych, nie mających dotąd żadnych konfliktów z prawem, obywateli. Jedną z takich osób jest Perry Dawsey - była gwiazda futbolu amerykańskiego. Otóż Perry najpierw zauważa na swoim ciele tajemnicze obrzęki, zaś po pewnym czasie zaczyna słyszeć głowy, namawiające go do popełniania zbrodni. Po pewnym czasie uświadamia sobie, że owe tajemnicze znamiona, to pasożyty pozaziemskiego pochodzenia, które starają się przejąc kontrolę nad jego umysłem i umysłami wszystkich ludzi. Od tej chwili rozpoczyna się walka o pozostanie "sobą" i ocalenie świata.

Książka Siglera jest niezwykle przekonująca, przede wszystkim poprzez ogromną szczegółowość przedstawionych wydarzeń, z uwzględnieniem ściśle naukowych terminów. Zdecydowanie jest to powieść dla czytelników o mocnych nerwach, ale takie są przecież prawidła tego gatunku. Jest to książka, która wciąga, przeraza i intryguje - na pewno warto po nią sięgnąć.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów