Inicjacja Mądrości. Dla życia, duchowości, teologii

Poszukiwanie Mądrości wymaga drogi, która do niej prowadzi. Biblia poświadcza, że przewodniczką staje się sama Mądrość. Istotna kwestia nie dotyczy więc inicjacji „w” Mądrość, lecz inicjacji Mądrości – dzięki Niej, która tego dokonuje. Wszystko dzieje się przy Jej udziale, trzeba tylko to zauważyć: otworzyć się na Nią, dać się prowadzić.

Prezentowane w książce rozważania są świadectwem długiej drogi. Przejście prowadzi przez obszary, gdzie Mądrość objawia się jako szczególnie potrzebna – dla życia, duchowości, teologii. Książka składa się z 33 „odcinków”. Każdy z nich odzwierciedla jakiś element drogi – w kolejności, która wiąże się z przechodzeniem od życia przez praktykę modlitwy do refleksji teologicznej. Poszczególne odcinki można czytać niezależnie, dokonując wyboru zgodnie z osobistymi zainteresowaniami czy potrzebami. Jednakże całość jest uporządkowana według tematów, które stopniowo przybliżają Mądrość. Pogłębiająca się wizja Mądrości naświetla tajemnice Bożego i ludzkiego życia, daje głębsze spojrzenie na wszystko. Wystarczy się poddać – inicjacji Mądrości.

Jacek Bolewski – jezuita-kapłan, profesor teologii dogmatycznej, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej i Duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym – Collegium Bobolanum – w Warszawie. Autor wielu publikacji z dziedziny mariologii, duchowości, teologii religii i literatury. Do jego ostatnich prac należą: Objawienie Szekspira (2002), Sztuka u Boga (2003), Głębia Goethego (2004), Biała Bogini, Czarna Madonna... (2005), Daleki Wschód na Zachodzie (2006), Mit i prawda religii (2007), Nic jak Bóg (2 wyd. 2007), Szatańskie czy boskie (2009); Co po Wenecji... (2010). W druku jest najważniejsza praca biblijno-teologiczna, podsumowująca refleksję m

Informacje dodatkowe o Inicjacja Mądrości. Dla życia, duchowości, teologii:

Inicjacja Mądrości. Dla życia, duchowości, teologii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Antek
Antek
Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Książka warta przeczytania, dla tych, których ciekawią myśli teologiczne o mądrości
Chciałabym mieć w swojej biblioteczce książkę: "Inicjacja Mądrości. Dla życia, duchowości, teologii." Myślę, że pewnie zaciekawiłaby mnie swoją katolicką treścią.
Co po Wenecji?
Jacek Bolewski SJ0
Okładka ksiązki - Co po Wenecji?

Eseje znanego jezuity i teologa; książka, w której wątki duchowe i artystyczne, wędrówki śladami artystów i świętych (m.in. Josif Brodski, Jan XXIII, Casanova...

Dzieje dzieci Mądrości
Jacek Bolewski SJ0
Okładka ksiązki - Dzieje dzieci Mądrości

Książka jest zapisem rekolekcji wygłoszonych przez Autora dla benedyktynów w Tyńcu w grudniu 2006 roku. Rozważania te podsumowują różne wątki...