OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia

Ocena ( 5 osób )
5.8
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-10-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380751569
Liczba stron: 350
Dodał/a książkę:elibri

Wszyscy wokół spełniają marzenia. Ale co zrobić, jeśli to się nie udaje?

Los jest często niesprawiedliwy. Przekonały się o tym Gabrysia i Julia, które stanęły chyba w złej kolejce, kiedy przydzielano szczęście. Gabrysia jest kobietą z ponadprzeciętnym instynktem macierzyńskim, a jednak nie może zajść w ciążę. Próbowała już każdej metody - walczyła, poddała się, stawiała wszystko na jedną kartę, odpuszczała, omal nie straciła małżeństwa, ale wszystko na nic. Z kolei Julia marzy o miłości, czy to coś dziwnego? Proste, naturalne pragnienie młodej kobiety, a jednak nie udało się go spełnić. Nie pomogło ani racjonalizowanie, ani pójście za głosem serca. Za każdym razem związek kończył się katastrofą.

Jak żyć, kiedy marzenia nie chcą się spełnić? Jak długo można pielęgnować nadzieję? Czy pokrętny los da się w jakiś sposób oszukać? A może szczęście czai się na mniej uczęszczanych ścieżkach, w stronę których nawet nie spoglądamy?

W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach znów kołyszą się dojrzewające owoce, na tarasie stoi wieczorna herbata, a wiatr szumi w tysiącach liści. Nie ma już burzy, w życiu zapanował spokój. A jednak nadchodzą wielkie zmiany. Tym razem po cichu, niepostrzeżenie. Czy uda się spełnić marzenia, a jednocześnie zachować to, co najważniejsze?

Zanurz się w opowieści pełnej dobrych emocji.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
beatrycze66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-06-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,
Spełnione marzenia i już mamy koniec trzeciej serii,losy rodziny Zagórskich zostały wyjaśnione,wszyskie sprawy zamknięte i to pozytywnie,,,Julia skończyła działalność swej przychodni weterynaryjnej a tym samym ciągła rywalizację ze swoim byłym chłopakiem Ksawerym ale też znalazła nowe szczęście u boku Bartosza,Gabrysia w końcu doczekała się upragnionej ciąży i teraz szczęśliwie oczekuje na narodziny swej córeczki,Maryla po ciężkich chwilach w swym życiu odnowiła ślub z Marcinem i szczęście na nowo zawitało do ich rodziny,,,Seniorzy rodziny Jan i Helena też ułożyli sobie swoje sprawy pozytywnie i teraz mogą szczęśliwie obserwować swoje dzieci i ich szczęście na które tak czekali,,,spokój i harmonia ogarnęła na dobre Jabłoniowy Sad,,,także najmłodzsa latorośl rodziny odnalazła w końcu utracone szczęście ze swoją córeczką w Warszawie,gdzie cały czas mieszkał ojciec dziecka i stara miłość
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2017,
"Spełnione marzenia" to trzeci tom sagi opowiadający o rodzinie Zagórskich. Można odnieść wrażenie, że wszystkie postaci odnajdą w końcu tak upragnione szczęście. Ale czy rzeczywiście tak będzie?

W tej części główny prym wiodą kobiety, a zwłaszcza siostry Julia, Marylka, Gabrysia, ich mama i nowa postać - Angela. Siostry ponownie będą musiały zmierzyć się z przeciwnościami losu, zawalczyć o siebie, rodzinę, bliskich. Trzeba będzie uporządkować sprawy z przeszłości.

Autorka pokazuje, ze każdy popełnia błędy. Ważne jest jednak to, czy potrafimy wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Inną sprawą jest zbyt łatwe osądzanie innych i plotki, które mogą zranić drugą osobę. Potem trudno jest naprawić ten błąd. Na przykładzie Marylki i jej męża widzimy, że czasem warto wybaczyć i dać sobie drugą szansę. Ważna jest rozmowa, trzeba mówić sobie wprost to, co nam leży na sercu, a unikniemy niepotrzebnych nieporozumień.

Rodzina Zagórskich, choć mocno charakterna i nie pozbawiona wad, jest ze sobą bardzo zżyta. Jan mimo upływa lat, nadal jest silnym mężczyzną. Choć czasami zdarza się mu mylić, błądzić, rozpaczać, to nie poddaje się tak łatwo. Gdy inni w jego wieku myślą już o emeryturze i ciepłych kapciach, on nadal pracuje. Bo praca w księgarni, między książkami to całe jego życie.

"Jakiekolwiek trudne doświadczenia by nas nie spotkały, nie warto tracić ufności wobec ludzi. Pozwolić, by serce ze strachu przed kolejnym zranieniem stało się zbyt twarde. Można się bowiem łatwo przemienić w zgorzkniałego, przedwcześnie starego człowieka, który na nic dobrego już nie czeka i w związku z tym niczego też nie dostanie."

Krystyna Mirek trzyma poziom, ten tom niczym nie odbiega od dwóch poprzednich. Akcja jest dynamiczna, sporo się dzieje, a przy tym nie brak specyficznego, ciepłego klimatu, dzięki czemu aż chce się tam być. Oczywiście nie zabrakło emocji. Można zarówno się wzruszyć, jak i uśmiechnąć. Trudno było oderwać się od lektury. Tak łatwo zżyć się z bohaterami. Moja wizyta w Jabłoniowym Sadzie u rodziny Zagorskich dobiegła końca. Spędziłam z nimi wspaniały czas. Wciąż czułam zapach jabłek i wypieków pani Heleny.

"Spełnione marzenia" to powieść o nadziei, marzeniach, miłości, codzienności oraz o tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Z pomocą rodziny wszystko jest możliwe, a marzenia czasem się spełniają.
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Spełnione marzenia" to prawie czterysta stron, tylko... ja nie do końca wiem kiedy je przeczytałam... Zdecydowanie zbyt szybko musiałam żegnać się z bohaterami! To były cudowne chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi, ze zwierzętami, sadami, ogrodami.
Bardzo duży nacisk w tym tomie położyła autorka na nestorkę rodu - Helenę. Uwypukliła jej rolę jako centrum świata tej rodziny. Zagórska działa jak środek znieczulający problemy swoich córek, niezależnie od pory dnia i nocy. Jest filarem, który zawsze podtrzyma, pomoże, zapobiegnie. Bo matka nie może rozpaczać, nie może się załamać, bo pociągnie za sobą dzieci.

Krystyna Mirek doskonale przedstawiła problemy współczesnego świata - praca ponad wszystko lub za granicą, by zapewnić rodzinie byt, zdrady, matactwa, niekończące się starania o dziecko czy zagrożone ciąże, konkurencja, która nie przebierając w środkach wykańcza innych. Ale na pierwszym miejscu jest rodzina, jej siła i ludzie, którzy ją tworzą. Jedni mają instynkt do wicia własnego gniazda, inni boją się przywiązania, które może sprawić im ból... Ale przecież uczucia czasami przychodzą nieoczekiwanie i w stosunku do najmniej spodziewanych osób. Ot, życie...

Podsumowując (choć mogłabym tak jeszcze długo...) - ostatni tom sagi rodzinnej Krystyny Mirek jest cudownie ciepłą i dającą nadzieję na szczęście powieścią. Autorka podarowała bohaterom problemy, z którymi my, zwykli ludzie zmagamy się na co dzień. Jednak nie możemy się poddawać, zawsze jest szansa na lepsze jutro. Tak, wiem że czasem nasza codzienność - Twoja, moja - może mówić coś innego i czasem w to nie wierzymy... ale oderwijmy się od tego chociaż na czas czytania takich powieści jak ta - warto!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/12/krystyna-mirek-spenione-marzenia.html
wages plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
I znów rodzina Zagórskich przechodzi poważne życiowe zawirowania. Maryla i Marcin starają się odbudować rodzinę, na bardzo kruchym zaufaniu, w czym ewidentnie nie pomaga im była kobieta Marcina - Patrycja. Gabrysia i Kornel stabilizują swoje życie, ale niespełniony instynkt macierzyński Gabrysi czyha za rogiem i daje o sobie znać, mimo wszystko. Julia bankrutuje. Jej przychodnia jest zamknięta, wspólniczka odeszła do konkurencji, a ona remontuje stary dom z Bartoszem - właścicielem dwóch kotów. A seniorka rodu Zagórskich zafunduje wszystkich ekstremalne przeżycia, do których niestety dołączy jej córka Gabriela. Czy będzie happy end? W to chyba nikt nie wątpi :)
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2017,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
takahe Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia Idealne życie
Minka Kent
Okładka - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia To jedno lato
Dorota Milli
Okładka - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia Spacer nad rzeką
Monika A. Oleksa
Okładka - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia Sekretna kolacja
Raphael Montes
Okładka - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów