OPIS KSIĄŻKI:

ISBN: 978-83-7878-066-3
Czas trwania: 20 godz. 27 min
Czyta: Roch Siemianowski
Dodał/a książkę:czytam

Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Polak znany w każdym zakątku świata. Postać, która w kraju wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat? Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Z dociekliwością dziennikarza, obiektywizmem naukowca i pasją popularyzatora przybliża sylwetkę człowieka legendy, przywódcy „Solidarności”, prezydenta elektryka, bohatera-antybohatera. Książek poświęconych całemu życiu Wałęsy jest niewiele. Biografia napisana przez Vettera rzuca nowe światło na barwną postać ekscentrycznego polityka.

Reinhold Vetter (ur. 1946) – dziennikarz niemiecki. W 1978 roku nawiązał kontakt z Niezależnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi w Trójmieście, potem relacjonował powstanie „Solidarności” i jej działalność. W 1983 roku współredagował obszerną dokumentację o „Solidarności”: „Solidarność”. Die polnische Gewerkschaft Solidarität in Dokumenten, Diskussionen und Beiträgen. Na początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w przedsięwzięciu „Solidarność z Solidarnością” w Kolonii, a także organizował pomoc dla podziemnej poligrafii.

andr Linia koment
oldzix Linia koment