Opis ksiązki
Kup Teraz

Jak Lolek został papieżem

Ocena ( 4 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2009
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7437-412-5
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Jak Lolek został papieżem
Jak Lolek został papieżem to niezwykła opowieść, bo też bohater tej historii jest niezwykły. Biografia Karola Wojtyły, ukazująca jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa i na Stolicę Piotrową, przedstawiona została w ciekawy i wzruszający sposób. Autor, używając barwnego języka, opisał postać, w której każdy odnajdzie swojego przyjaciela, bliską osobę. To książka do czytania przez całą rodzinę.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Po śmierci Jana Pawła II rozpoczął się w Polsce ciekawy z socjologicznego punktu widzenia wyścig, wyścig na okazywanie zmarłemu papieżowi-Polakowi czci i szacunku. Polegał ów wyścig na stawianiu zmarłemu pomników, nazywaniu jego imieniem ulic i placówek, ogólnie – na szafowanie imieniem Ojca Świętego. W 2009 roku Skrzat sięgnął do biografii Karola Wojtyły, by przedstawić scenki z jego życia najmłodszym. Tak powstała książka Mariusza Wollnego „Jak Lolek został papieżem”.

 

Konstrukcja książeczki jest prosta, a fabuła – gotowa

speedi Linia koment
Na półkach:

Skromny, uśmiechnięty Jan Paweł WielkiMapki centrum Krakowa z zaznaczonymi w tym mieście miejscami szczególnie ważnymi dla Karola Wojtyły. To na okładkach. A w środku? Opowieść o niezwykłym człowieku i jego niezwyczajnych losach.Historia tu opowiedziana obejmuje całe życie słynnego papieża, od najmłodszych lat aż do śmierci. To biografia nietypowa, opierająca się o fakty, ale wplatająca je w barwną, luźną opowieść, łatwiejszą do przeczytania i zrozumienia dla młodych czytelników. Bo to właśnie do nich zasadniczo kiero

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka opowiada jakby o życiu Jana Pawła 2.Książka bardzo mi się podobała ,ponieważ bardzo lubię książka i religijne.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,WYZWANIE 2015-52 książki,
Treść z uwagi na trudne słowa dosć ciężka do czytania dla dziecka. ale taki 9-10 latek spokojnie może już czytać ze zrozumieniem większości tekstu. Sądziłam, że więcej bedzie o samym dzieciństwie Papieża, ale i tak lektura bardzo ciekawa. Sporo anegdot z życia Karola Wojtyły i nawet lista ulubionych potraw naszego Papieża!
astrzelec plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Każda książka opowiadająca o życiu Ojca Św jest materiałem wzruszającym czytelnika, bo czytamy o kimś, kogo wydaje nam się bardzo dobrze już znamy. Wyławiamy szczegóły, o których może dotychczas nie wiedzieliśmy i fakt ten cieszy nasze serce.Wzruszajaca książka godna polecenia każdemu czytelnikowi - małemu i dorosłemu.
ismenka plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Postać Karola Wojtyły, tytułowego "Lolka" jest niezwykła sama w sobie. Kiedy po raz pierwszy bierzemy tę książkę w ręce, zanim przeczytamy pierwszy akapit już wiemy że nie oderwiemy się od niej przez najbliższe parę godzin. Jest to opowieść o wspaniałej osobowości, o tak ważnych w naszym życiu wartościach chrześcijańskich , o miłości bliźniego. Ta magia, która emanuje z każdej stronicy jest niezwykle uduchowiająca i pozytywna. Namawia nas do naśladownictwa i napawa szczęściem i pogodą ducha. Jest niezwykle kształcąca i ukierunkowująca idealna jako przewodnik moralny naszych dzieci.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów