Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych

Książka-poradnik, która bardzo rzetelnie i w przystępny sposób przedstawia zasady opracowania tekstów pod względem edytorsko-typograficznym. Uczy, jak pisać i redagować różne teksty. Dzięki licznym wzorcowym przykładom pisanie i redagowanie przestaje być sztuką trudną. Poradnik prezentuje: 1. Bogatą i uporządkowaną wiedzę z zakresu edytorstwa i typografii z uwzględnieniem takich elementów, jak: nagłówki, tabele, przypisy, bibliografia, indeksy; 2. Opis struktury 55 gatunków tekstów użytkowych, takich jak: e-mail, nekrolog, podanie, prezentacja, protokół, referat, wraz z przykładami ich realizacji; 3. Wskazówki ułatwiające samodzielne komponowanie tekstów. Książka nieodzowna w pisaniu wypracowań i prac studenckich, a także tekstów potrzebnych w pracy zawodowej - ogłoszeń, raportów i zaproszeń.

Informacje dodatkowe o Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2009-01-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych

Jak pisać i redagować. Poradnik redaktora. Wzory tekstów użytkowych - opinie o książce

Bardzo ciekawy poradnik nie tylko dla osób związanych z redakcją tekstów, ale również dla przeciętnego "zjadacza chleba". Szczególnie przydatne są wzory tekstów użytkowych, które można wykorzystać w pracy z dziećmi czy młodzieżą.
Edukacja w Unii Europejskiej
Praca Zbiorowa0
Okładka ksiązki - Edukacja w Unii Europejskiej

Europejskie programy edukacyjne. Edukacja, kształcenie, młodzież. Regulacje prawne. Współpraca państw członkowskich. Fundusze strukturalne. Projekty edukacyjne...

Studio Ghibli. Miejsce filmu animowanego w japońskiej kulturze
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Studio Ghibli. Miejsce filmu animowanego w japońskiej kulturze

Książka ta ukazuje fenomen, jakim jest japoński film animowany, posługując się przykładem twórczości Studia Ghibli. Autorzy analizują kolejno produkcje...