Jak uwolnić się od lęku i odnaleźć miłość

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2015-02-03
ISBN: 978-83-7579-378-9
Dodał/a książkę:Justyna Gul

"Odrzuć lęk i kochaj" to książka, która od przeszło trzydziestu lat inspiruje miliony osób na całym świecie i pomaga im uzdrowić swoje życie. Gerald Jampolsky w dwunastu prostych krokach prowadzi czytelnika do odmiany duchowej i pokazuje jak osiągnąć spokój i harmonię. Autor uczy nas, jak uwolnić się od przeszłości, żyć w teraźniejszości i śmiało patrzeć w przyszłość. Odrzuć lęk i kochaj to pozycja, która pomaga rozprawić się z negatywnymi doświadczeniami i uświadomić sobie, że sami stawiamy bariery, które utrudniają nam realizację naszych pragnień. Dopiero, gdy zdamy sobie z tego sprawę, będziemy mogli szczerze cieszyć się każdym dniem.

justa21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-01, Na półkach: Przeczytałem,

Jak żyć, jak żyć?

Na rynku istnieje wiele poradników, które podpowiadają nam, jak żyć, w jaki sposób dążyć do szczęścia, jak być kochanym i kochać, jak wybaczać. Dlaczego zatem wciąż tak wielu ludzi cierpi, korzysta z pomocy psychologów, zmaga się z depresją, bezskutecznie poszukuje miłości czy walczy z lękami? Być może warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy książki, po które sięgamy, rzeczywiście wywołują zmianę naszego zachowania i – co ważniejsze – czy robimy wszystko, by tak się stało? Wszystkie te poradniki zakładają bowiem aktywną lekturę oraz wykonywanie ćwiczeń, zmuszają do analizy własnych zachowań i do wdrażania pewnych zmian. Samo zapoznanie się z treścią, nawet najciekawszą, nie rozpocznie procesu, jeśli nie będzie podążać za nim refleksja i działanie.

Tę prawidłowość podkreśla również Gerard G.Jampolsky, psychiatra, założyciel Centrum Terapii Duchowej, który w prostych słowach przedstawia zasady warte wprowadzenia do codzienności każdego z nas. Książka „Jak uwolnić się od lęku i odnaleźć miłość” już od 1979 roku, kiedy to została po raz pierwszy opublikowana, pomaga ludziom na całym świecie w zrozumieniu, że do szczęścia i do życia naprawdę trzeba niewiele.

Istotą wszystkich zasad zaprezentowanych w poradniku jest przebaczenie, rozumiane tu jako postanowienie, by już nie cierpieć. Nie jest ono przyzwoleniem na zło czy biernym przyglądaniem się krzywdzie, ale decyzją, by nie oceniać, by nie krytykować, by wyzbyć się lęku i gniewu. „Przebaczenie jest drogą do współczucia, wewnętrznego spokoju i pokojowego świata” – przekonuje autor, zaś oddając się lekturze wierzymy, że tak rzeczywiście jest, że zmiana własnego nastawienia może stanowić drogę do kreowania lepszej rzeczywistości.

Po książkę powinni sięgnąć wszyscy mieszkańcy naszego globu, nie tylko poszukujący porady, wskazówek dotyczących dalszego życia czy rozwiązania swoich problemów. Zawiera ona fundamentalne zasady, prawdy, które należy wpajać wszystkim, już od najmłodszych lat. Jej treść może być przedmiotem rozmów, żywiołowych dyskusji, na jej podwalinach można budować scenariusze lekcji wychowawczych czy dobierać tematy na spotkania grup wsparcia. Nie ma tu ograniczeń wynikających z wyznawania religii, kultury czy własnych przekonań, praktyczna duchowość prezentowana przez Jampolsky`ego pozostaje bowiem w zgodzie z każdym systemem.

Tytuły dwunastu lekcji zawartych w książce są cytatami z „Kursu cudów”, swego rodzaju samouczka psychoterapii duchowej. Każdy z rozdziałów przybliża nam wiedzę dotyczącą praktyki przebaczenia, uczy postrzegania siebie oraz innych, jako ludzi wolnych od poczucia winy, pozwala cieszyć się spokojem wewnętrznym oraz … odczuwać szczęście. Kolejne kroku prowadzą ku przemianie, zaś dzięki przedstawieniu różnych codziennych sytuacji i pożądanych reakcji na nie, nie pozwalają zboczyć z obranej ścieżki

Do lektury zachęca nas sam Carlos Santana pisząc:„(…) jeśli chcesz znaleźć sposób na usunięcie wszelkich barier, które nie pozwalają ci doświadczyć miłości; jeżeli chcesz nauczyć się budować przyszłość różną od przeszłości; jeśli chcesz się nauczyć, jak wziąć odpowiedzialność za własne szczęście i na dobre osiągnąć wewnętrzny spokój – bierz się do czytania”. Nie może być chyba lepszej zachęty do lektury tej pięknej, mądrej książki, która za pomocą prostych słów i prostych zasad, uczy nas prostego, ale jakże pięknego życia!

anoola Linia koment
Przeczytane:2016-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Z biblioteki,