Jak zostać geniuszem? Eksperymenty dla małych bystrzaków

Dlaczego ciasto rośnie w piekarniku?
Czemu samolot lata?
Co się dzieje podczas topnienia lodu?

Ta książka jest dla każdego małego bystrzaka, który kiedykolwiek zadawał takie lub podobne pytania. Na wiele z nich przypuszczalnie znają odpowiedzi rodzice lub nauczyciele. Jednak nawet dorośli nie wiedzą wszystkiego! Poza tym o wiele większą przyjemność sprawia samodzielne poszukiwanie rozwiązań. Przecież genialny jest właśnie ten, kto jest ciekawy świata i odczuwa duży głód… oczywiście wiedzy.

- 50 eksperymentów oraz ponad 500 ilustracji i rysunków.
- Przejrzyste wskazówki, które gwarantują sukces każdego doświadczenia.
- Wiele zadań dla małych bystrzaków do samodzielnego wykonania.
- Strony dla badacza, przeznaczone na własne zapiski i rysunki.
- Zarys podstawowych metod pracy stosowanych w naukach przyrodniczych.
- Uwagi dla rodziców i nauczycieli.

Odbiorcy
– dzieci, które poprzez fascynujące eksperymenty zdobywać będą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych
– rodzice i nauczyciele, którzy chcą zaszczepić w dzieciach naukowe pasje.

Dlaczego warto nabyć tę książkę
– to potężna dawka wiedzy ukryta w 50 eksperymentach
– jej przejrzyste opisy, intrygujące fotografie i zabawne rysunki zachęcają do naukowych doświadczeń
– uświadamia dzieciom, że genialny jest nie ten, kto już wszystko wie, lecz ten, kto z zapałem bada otaczający go świat.

Informacje dodatkowe o Jak zostać geniuszem? Eksperymenty dla małych bystrzaków:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-05-06
ISBN: 978-83-7660-733-7

Kup książkę Jak zostać geniuszem? Eksperymenty dla małych bystrzaków

Jak zostać geniuszem? Eksperymenty dla małych bystrzaków - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka Jak zostać geniuszem? to świetnie skrojona propozycja przede wszystkim dla młodszych odbiorców. Już samo to, jak jest wydana, zachęca do sięgnięcia po nią: duża, twarde okładki, solidna i bardzo kolorowa - a wiemy, że dzieci uwielbiają wszelkie rysunki i zdjęcia w książkach:) Spis treści również jest podzielony kolorystycznie na poszczególne działy - co ułatwia szukanie odpowiednich treści. Działów jest osiem, a w każdym z nich mnóstwo zagadnień, zjawisk, pytań i odpowiedzi, ciekawostek i propozycji eksperymentów. Na końcu zaś znajduje się specjalne miejsce, gdzie można zapisać swoje spostrzeżenia i badania - "Mój dziennik badań". Poprzez wszystkie eksperymenty i doświadczenia towarzyszy nam dzielnie Zuzia, która wtrąca dygresje, dopowiada i rozmawia z czytelnikiem:) Każde zjawisko jest opisane, zilustrowane, poparte wieloma przykładami i oczywiście propozycją samodzielnego sprawdzenia "jak to działa"Uważam, a wręcz jestem pewna, że książka ta to doskonała alternatywa zarówno dla dzieci, jak i dla tych, którzy poszukują ciekawych tematów lekcji przyrodniczych. Z pewnością Jak zostać geniuszem? zgłębi i rozwinie wiedzę naukową młodego odkrywcy. Odpowie tym samym na wiele zagadnień otaczającego świata.