Opis ksiązki
Okładka - Jaśki
Kup Teraz

Jaśki

Ocena ( 4 osoby )
5.2
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-12-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-1450-7
Liczba stron: 392
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Jaśki
Nowi kumple Mikołajka!

Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougassami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana! Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka.Ponad 300 000 egzemplarzy opowiadań sprzedanych we Francji.
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2012-12-14, Na półkach: Przeczytałem,Książki dla dzieci,

Wychowanie dzieci przysparza zwykle rodzicom nie lada kłopotów. Problem jest jednak o wiele większy, jeśli ma się do czynienia z gromadką sześciu niesfornych chłopców, z których każdy ma na imię Jan! „Jaśki” Jeana-Philippa Arrou-Vignoda to przezabawna powieść o perypetiach sześciu psocących, hałasujących i wpadających w liczne tarapaty braci.Francja, lata sześćdziesiąte XX wieku. Czytelnik poznaje dość nietypową rodzinę, złożoną z rodziców i szóstki dzieci, chłopców, noszących to

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
PatrycjaPaliczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Rodziny się nie wybiera. Wiadomo. Choć jeśli ktoś zapytał by o zdanie tych sześciu chłopców, tytułowych Jaśków, z pewnością by usłyszał, że oni woleliby ja sobie wybrać. Głową rodziny jest wiecznie podenerwowany wybrykami swych latorośli tatuś, który jest bardzo dobrym lekarzem, a jego metoda wychowawcza polega na ciągłym grożeniu swym synom wysłaniem ich do szkoły wojskowej. Mamusia, która jest bardzo dobrze zorganizowana, ma siedmiu niedojrzałych mężczyzn i wielki dom na głowie. Cud, że jeszcze od tego wszystkiego nie zwariowała. Podział dzieci na trzy grupy wiekowe - starsi, średni i najmłodsi - na oko rozsądny, tak naprawdę w niczym jej nie pomaga. A chłopcy, jak to chłopcy, wciąż się biją albo kłócą, nie mówiąc już o tym, że często robią obie te rzeczy jednocześnie, gdy są pewni, że w pobliżu nie ma ich rodziców. Łamią zasady z wrodzoną u dzieci nonszalancją i pewnością siebie, na wszystko mają wytłumaczenie, a w kłopoty wpadają równie łatwo, co woda do psiej miski. Trudno ich jednak nie lubić, a nawet nie pokochać. Kiedy odwracamy kolejne kartki książki, to czujemy się tak, jakbyśmy sami wpadli z wizytą do bliskiej rodziny, tylko na chwilę, ale szybko zapragnęli zostać na dłużej. Bo mimo wielkich i małych niesnasek, bitw, przekomarzań i licznych kuksańców, oni wszyscy bardzo się kochają, dbają o siebie nawzajem, dostarczając nam wielu powodów do śmiechu, łez, wzruszeń, czy radości.
annazet5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Świetna pozycja dla małych i dużych, rewelacyjna do rodzinnego głośnego czytania. Ojciec - ceniony lekarz pracujący w szpitalu, mama - pracująca w domu 24h/dobę przy wychowaniu szóstki synów, z których każdy nosi takie samo imię: Jan. Aby rozróżnić poszczególnych chłopców, do imienia dodano kolejne numery alfabetu. Od Jana-A (najstarszego), do Jana-F (najmłodszego).
Książka opowiada o codziennym życiu chłopaków, o szkole, kolegach, a szczególnie braterskich relacjach. Czyta się doskonale, całość okraszona dawką wyśmienitego humoru. W naszej biblioteczce książka znalazła miejsce obok Mikołajka. Polecam!
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,dla dzieci,humor,obyczaj,
Krótkie opowieści o przygodach 6 Jaśków. Imiona te zostały wymyślone przez ich tatę, który miał kłopoty z zapamiętaniem niektórych rzeczy :) Całość jest podobna do przygód Mikołajka.
MoniaP plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Fajnie napisana książka - tylko Jaśki mogą się pomylić :o)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów