Jednym zaklęciem

Tom 2 cyklu Legendy Ethshar

Za morzem w dalekim Starym Etshar znajdowały się smoki, z którymi można było walczyć, księżniczki i złoto do zdobycia, magiczne zamki i wiedźmy znające tajemnicę nieśmiertelności. Ale do takich osiągnięć czarnoksiężnik, który znał tylko jedno zaklęcie nie mógł aspirować. Tobias schował więc swoje aspiracje do pustego żołądka i wyruszył na poszukiwanie przygody...

Informacje dodatkowe o Jednym zaklęciem:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
ISBN: 83-87968-69-2
Tytuł oryginału: With a single spell
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Sylwia Twardo

Kup książkę Jednym zaklęciem

Jednym zaklęciem - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2012-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Czytając tą książkę odkryłam szybko, że zaczęła mnie męczyć. Zmęczyłam ją na siłę, co świadczy o tym, że nie dostarcza za wiele radości czytelnikowi. Zachęciła mnie ciekawym opisem i na tym niestety się skończyło, a szkoda.

Fantasy w najklasyczniejszym wydaniu, a jednak, mimo wieku, jest powiewem świeżości pośród miliona nowszych opowieści. Od takich historii zaczynałam przygodę z gatunkiem i one też sprawiły, że wsiąknęłam. Nieskomplikowana, ale zabawna i wciągająca odpowiedź na pytanie, jak daleko może zajść czarnoksiężnik z bożej łaski władający bagatela jednym niezbyt skomplikowanym zaklęciem.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Tobas to uczeń czarodzieja, który nauczył się jednego zaklęcia rozniecania ognia. Ale nauczyciel zmarł i chłopak wyrusza w świat. Przypadkowo najmuje się do walki ze smokiem (którego o dziwo zabija tym swoim zaklęciem). Całkiem przypadkowo też trafia przez gobelin do tajemniczego zamku, w którym spotyka czarnoskóra wiedźmę Karanissę (z którą bierze slub). Za zabicie smoka dostaje królewnę za żonę oraz nagrodę w złocie, i tak oto ma dwie żony i staje się bogaty:)

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantastyka, Miałam, 52 (75) książki 2019,

Historia chłopaka, który znając tylko jedno zaklęcie wyruszył pokonać smoka. Jednak przez zbieg okoliczności trafił do latającego zamku, gdzie zgłebił tajniki magii.

Sympatycznie napisana historia, zdecydowanie dla młodzieży lubiącej trójkątne związki. Trochę należy traktować ją z przymróżeniem oka.

Avatar użytkownika - miriel3
miriel3