Jesień cudów

Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith - świadek zdarzenia - zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce. Początkowo Mariah lekceważy te rozmowy, jednak kiedy Faith dokonuje kolejnych cudownych uzdrowień, a na jej dłoniach pojawiają się stygmaty, zadaje sobie pytanie, czy córce istotnie nie objawia się Bóg. Wieść rozchodzi się błyskawicznie - Mariah i Faith wbrew własnej woli stają się bohaterkami medialnego cyrku. Rozwój sytuacji nieuchronnie prowadzi do destabilizacji rodziny dręczonej przez media, lekarzy oraz posiadaczy jedynych słusznych prawd.

Informacje dodatkowe o Jesień cudów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-74-69523-7
Tytuł oryginału: Keeping Faith
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Ilustracje:-

Kup książkę Jesień cudów

Jesień cudów - opinie o książce

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Książka o wierze, wątpliwościach, matczynej miłości, konsekwencjach zdrady, kolejnej miłości, zaufaniu. Kiedy Mariah zostaje zdradzona przez Colina popada w depresję jak kilka lat wcześniej, ale z tą różnicą, że tym razem nie próbuje popełnić samobójstwa, bo ma córeczkę Faith. Kiedy jej córka wymyśla sobie przyjaciółkę, Mariah początkowo nie zwraca na to uwagi. Jednak gdy Faight zaczyna cytować Biblię i dochodzi do wskrzeszenia babci, Mariah zaczyna się martwić i sięga po radę specjalistów. Nic nie wskazuje psychicznej choroby dziewczynki. Nieoczekiwanie Faith uzdrawia chorego na AIDS chłopca. Potem pojawiają się rany na dłoniach. Lekarze w szpitalu powołują się na stygmaty. Oprócz tego wkoło domu Mariah zbierają się dziennikarze oraz osoby, które liczą na uzdrowienie. Jeden z dziennikarzy chce udowodnić,że Faith jest oszustką, a jej matka jej w tym pomaga. Ian jest pewny swojego zdania, ale gdy dziewczynka przy nim zaczyna krwawić z rąk nachodzą go wątpliwości. Córka z matka decydują się uciec na jakiś czas, ale na nieszczęście znajdują się w tym samym miejscu co męczący dziennikarz Ian. Dorośli zakochują się w sobie jednak czeka ich wiele przeciwności. Colin założył nową rodzinę, ale chce odebrać prawa do opieki Mariah. Robi wszystko, tłumacząc, że boi się o zdrowie i życie córki. Kiedy Faith jest na granicy śmierci, zdarza się kolejny cud. Książka świetna, szybko się czyta. Autorka kolejny raz nie zawodzi i przedstawia wartości i problemy życia codziennego.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Temat wiary, jej braku i cudów nie jest nam obcy. Mariah prowadzi zwykłe życie matki i żony. Zmienia się to jednak pewnego popołudnia gdy wraz z córką wracają wcześniej do domu i zastają męża Mariah z inną kobietą. Siedmioletnia Faith zaczyna słyszeć głos (podobno Boga) i powoli staje się pośmiewiskiem w szkole w gronie rówieśników. Wieść o niecodziennym darze dziewczynki staje się sensacją gdy ta uzdrawia swoją babcię i kilka innych osób. Zaczynają się pod dom zjeżdżać wozy transmisyjne, chorzy i ciekawscy. Mariah próbuje chronić córkę przed tym wszystkim co doprowadza ją na sale sądową na której musi walczyć z byłym mężem o prawo do opieki nad córką.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Powieści Jodi Picoult chwytają za serce. Historia Faith - dziecka, które słyszy Boga skłania do refleksji nad wiarą, własnymi przekonaniami i poszukiwaniem sensu w życiu. To historia matki, która stara się chronić dziecko oraz świata, który upraszcza sobie obraz różnych sytuacji, co krzywdzi matkę i córkę. To tak naprawdę historia o miłości - między dwojgiem ludzi, między matką a córką, oraz między człowiekiem a Bogiem.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, E-booki, Fantastyka, Mam,
Mariah jest szczęśliwą mężatką, ma siedmioletnią córeczkę. Pewnego dnia przyłapuje męża na zdradzie. Od tej pory ich dziecko ma nowego wymyślonego przyjaciela. Jednak nie jest to typowy wymysł dziecięcej wyobraźni, bowiem dziewczynka twierdzi, że przyjaźni się z nią Bóg, który na dodatek jest kobietą. Może nikt by się tym nie przejął, gdyby nie to, że pewnego dnia wskrzeszona zostaje babcia, a u małej Faith pojawiają się krwawiące rany w rękach. Właściwie tak do końca nie mogę się zdecydować, czy książka podobała mi się czy nie. Były momenty, gdy umierałam z nudów i czekałam końca, ale były też momenty, gdy akcja totalnie mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać od książki. Tak naprawdę nie zostało wyjaśnione, czy dziecko miało urojenia, czy faktycznie zostało nawiedzone przez istotę boską. Dosyć dziwna książka. Bardzo podobała mi się rozprawa sądowa.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mariah po przypadkowym powrocie do domu spotyka męża z inną kobietą, nie jest to pierwszy raz.całą sytuacje widzi córka Faith która zamyka się w sobie.Kobieta bardzo przeżywa zdradę męża który chce rozwodu, natomiast córka znajduje w swoim umyśle przyjaciela który jest Bogiem. Bóg jest kobietą według dziewczynki która czyni cuda i tak zaczynają się trudne chwile dla matki i córki.
Kolejna powieść chyba znanej większości czytelników autorki Jodi Picoult, która zadebiutowała książką ,,Bez mojej zgody". Tym razem podjęła się bardzo trudnego tematu, czyli obecności w naszym świecie Boga. Mariah przez przypadek nakrywa w swojej sypialni męża z inną kobietą. Całą sytuację widzi też ich córeczka Faith, która zamyka się w sobie i zaczyna zwierzać wymyślonej przyjaciółce. Początkowo są to niewinne zabawy. Jednak, gdy dziewczynka dokonuje uzdrowień wszyscy zaczynają zastanawiać się czy nie objawia się jej Bóg. Przeczytałam jednym tchem. Może nie wzrusza tak jak wiele książek tej autorki, ale trzyma w napięciu i skłania do przemyśleń. Pani Picoult stawia przed nami pytanie: Czy wierzymy, że Bóg istnieje?, Czy wierzymy w cuda i objawienia? W to wszystko wplata historię niewinnej dziewczynki, której życie dzięki mediom zamienia się w koszmar. Pokusiła się nawet o wątek miłosny, który urozmaica lekturę. Jak zawsze autorka musiała wpleść wątek rozprawy i sali sądowej. To co. Jest w tym bardzo dobra. Kolejny raz dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Język jest prosty. Rozdziały dość krótkie co znacznie przyspiesza czytanie i sprawia, że cały czas chcemy zaczynać kolejny. Polecam Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-18, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Faith to siedmioletnia dziewczynka, która mieszka wraz z matką, po tym jak obie przyłapały jej ojca na zdradzie. Dziewczynka wkrótce rozmawia i zwierza się wymyślonej przyjaciółce, co zaczyna niepokoić Mariah. Istnieją podejrzenia, że Faith objawia się Bóg, ponieważ na jej dłoniach pojawiają się stygmaty... Myślę, że nie będzie to książka dla każdego ze względu na poruszany temat wiary. Pojawiająca się postać Boga, stygmaty to dla trochę kontrowersyjny wątek. Oprócz wiary mamy też temat miłości matki do córki. I to właśnie spodobało się się w tej książce najbardziej. Jedyne "ale" mam do Faith, bo jak na swój wiek dziewczyna zachowywała się wyjątkowo dojrzale,za dojrzale.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-02-02, 26 książek 2013, Mam,
"Podczas zbierania materiałów do tej książki po raz pierwszy zostałam wyproszona z czyjegoś gabinetu. Szybko stało się dla mnie jasne, że poruszanie w rozmowie tematu Boga to dość skuteczny sposób na budzenie w ludziach wojowniczych nastrojów. ." (cytat z książki ) Książka Jesień Cudów,to druga książka Jodi Picoult którą przeczytałam.Jak wiemy,autorka podejmuje w nich,ważne ale kontrowersyjne tematy.Tym razem jest to temat objawień Boga,uzdrowień i stygmatów.Kiedy w na pozór kochającej się rodzinie,dochodzi do zdrady,żona załamuje się a 7 letnia córka zamyka się w swoim świecie.I wtedy zaczyna rozmawiać ,z wymyśloną przyjaciółką.Nie byłoby w tym nic dziwnego,ale dziecko twierdzi że widzi i rozmawia z Bogiem. Sprawa porusza środowisko lekarskie,Faith zaczynają badać lekarze,przeważnie psychiatrzy.Temat przedostaje się do mediów ,które koczują też przed domem gdzie mieszka dziecko.Nikt nie wierzy w te rewelacje,bo rzekome objawienia dzieją się w niewierzącej ,i niepraktykującej rodzinie.Sprawa budzi powszechną ciekawość,a niektórzy usiłują zbić na sprawie swój kapitał,i osiągnąć popularność. Książka skłania do przemyśleń...Co by się działo gdyby a Naszej rodzinie ,albo sąsiedztwie,miało miejsce takie wydarzenie.co byśmy mówili czy myśleli?ze ktoś chce być sławny i wymyśla takie rzeczy?a może patrzylibyśmy z zapartym tchem,na kanały informacyjne,i oglądali istny show?. Jodie Picoult jak zwykle nie zawiodła,książka jest ciekawa i porusza aspekt wiary w różnych środowiskach.
Avatar użytkownika - Renii21
Renii21
Przeczytane:2011-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejna piękna opowieść Jodi Picoult. Tym razem jest to historia dziewczynki, która zaczyna uzdrawiać ludzi. Z dnia na dzień ze zwykłej dziewczynki zmienia się w obiekt porządania tłumów, bo przecież jest rzeczą oczywistą, ze każdy chce być uzdrowiony. Autorka opisuje jaki wpływ na całą rodzinę miały niezwykłe zdolności tej małej istotki. Historię walki rodziców o opiekę nad dzieckiem, walki matki o normalne życie dla swojego dziecka oraz walki dziewczynki o własne życie. Bo każdy uzdrowiony człowiek odbierał jej jakąś cząstkę jej samej, jej sił potrzebnych do normalnego funkcjonowanie organizmu. Dodatkowe rany w postaci stygmatów zadają jej ogromny ból. Autorka opisuje to wszystko w sposób niezwykle piękny i przejmujący.
Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-08-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Małżeństwo Mariah z pozoru szczęśliwe,  a tak naprawdę z bolesną przeszłością. Mariah już kiedyś przyłapała męża na zdradzie, po nieudanej próbie samobójczej, jej mąż postarał sięo zamknięcie jej w szpitalu psychiatrycznym ale dzięki temu, że było dziecko w drodze i pomocy jej mamy udało się jej wrócić do domu. Wiele lat później Mariah ponownie przyłapuje męża z kochanką w sypialni, tym razem niestety świadkiem jest jej siedmioletnia córka. Tym razem Mariah jest silniejsza, ma depresję ale myśli samobójczych już nie, jej córka jest całym jej światem. Krótko po tym jak mąż się wyprowadza do kochanki z małą Faith zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Podejrzewa się, że mała jest nawiedzana przez Boga, co jest dziwniejsze tym bardziej, że rodzina nie była religijna. Mała Faith widzi kontrowersyjne rzeczy, Bóg jest według niej kobietą, uzdrawia ludzi i do tego dostaje stygmatów. Co powoduje też ostrą walkę ojca o dziecko chociaż z początku prawo do opieki dał matce. Książkę czytało się lekko pomimo kontrowersyjnych tematów, zakończenie bardzo ciekawiło.

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Bardzo ciekawa, wciągająca książka, niestety z dość rozczarowującym zakończeniem - na koniec zostałam z wrażeniem, że wszystko wydarzyło się "po nic". Niemniej jednak to jedna z lepszych książek tej autorki, jakie czytałam w ostatnich latach. Muszę się tylko pilnować, żeby nie sięgać po jej powieści za często, bo w większej dawce męczy mnie upór Picoult do wyszukiwania trudnych tematów.

Avatar użytkownika - patkabm
Przeczytane:2015-06-20, Przeczytałem,
Drugie spojrzenie
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Drugie spojrzenie

Comtosook, Vermont, Stany Zjednoczone. Firma deweloperska chce wybudować galerię handlową w miejscu pochówku Indian Abenaki. Kiedy właściciel ziemi podpisuje...

Tam gdzie Ty
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Tam gdzie Ty

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę... Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter...