Jestem kobietą

Jestem kobietą to autentyczne i zaskakujące historie pięciu kobiet przynależących do sopockiej grupy wsparcia, kobiecego kręgu istniejącego już od dwudziestu kilku lat. Każda z nich jest inna, mają różne doświadczenia, ale ich historie są uniwersalne. Opowiadają o narodzinach dzieci, radzeniu sobie z chorobą, o śmierci, małżeństwie, o pracy. Przede wszystkim jednak mówią o kobiecej potrzebie tworzenia trwałych związków z ludźmi, którzy nas otaczają. Związków znaczących, opartych na wzajemnym szacunku i radości przebywania z innymi. To są opowieści o kobiecej sile, odwadze, nadziei, marzeniach i wytrwałym poszukiwaniu nowych ścieżek. Obok spisanych historii bohaterek pojawia się druga opowieść, przedstawiona za pomocą zdjęć, prezentująca kobiety w sposób niezwykle naturalny i ciepły. Opowieść Tomasza Stefunko - fotografa, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji, a jak pisze o nim sama autorka - z pewnością umie patrzeć.

Informacje dodatkowe o Jestem kobietą:

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-930559-0-6

Kup książkę Jestem kobietą

Jestem kobietą - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-09-14,
Początkowo pomyślałam, że krąg kobiet o którym mowa to jakaś sekta :p Tymczasem są to spotkania kobiet zupełnie różnych, każda z jakimś problemem, po przejściach. Jedna historia zupełnie do mnie nie przemówiła, przy innej uroniłam niejedną łezkę.
Avatar użytkownika - bukia
bukia
Przeczytane:2011-03-22,
Jest w tej książce wiele fragmentów, w których trudno powstrzymać się od łez, są fragmenty, które inspirują do działania. Książka o kobietach z różnym bagażem doświadczeń, często takim, którego nie chciałoby się dźwigać (zdrada, śmierć, choroba). Ale także udziela się czytelnikowi pozytywna energia, która - mimo wszystko - przemawia przez wszystkie opowieści bohaterek.
Avatar użytkownika - Sabinka
Sabinka
Przeczytane:2011-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pani Monika Gajdzińska postanowiła spisać historię pięciu kobiet : Kingi, Ani, Marii, Justyny i Brygidy. Autorka zna te kobiety osobiście i to od dawna, wierzy, że te opowiadania mogą stanowić inspirację dla innych. Moim skromnym zdaniem ma rację. Z książki można bardzo wiele wywnioskować. Jest to lektura wymagająca skupienia, potrafi wycisnąć łzy, ale przede wszystkim prowadzi do zadumy i pewnych postanowień....myślę, że bardzo osobistych. Pięć opowieści, w pewnym sensie bardzo ze sobą powiązanych, pięć różnych kobiet ze sobą wzajemnie związanych, czerpiących siłę ze spotkań, rozmów...ale także z milczących, ale wspólnych wyjazdów. Krąg - jedno magiczne słowo. Słowo, które pomaga przetrwać. Słowo, które daje siłę, siłę na walkę!!! Na walkę z własnymi słabościami, ze słabościami innych... Jedno magiczne słowo, a daje tak wiele, pozwala podźwignąć się przy upadku. Krąg - to grupa kobiet, które po prostu są, które nawzajem się wspierają, ale także wspólnie milczą , gdy jest taka konieczność. Właśnie główne narratorki tej książki pochodzą z takiego Kręgu. Wstały po upadkach, bolesnych i powtarzających się, wspólnie przy wielkim wsparciu ich życie się zmienia, poprawia, a wspólne spotkania dają siłę, wiarę w to co robią, a także są docenione i akceptowane takimi jakie są przez innych !!!!! Bezinteresowna pomoc jakiej udzielają przydała by się nie jednej z nas. Póki co warto zapoznać się z historiami dziewczyn i wyciągnąć własne wnioski. "Jestem kobietą" to z pozoru książka, która wydaje się być smutną i trudną historią, być może po części tak jest, osobiście odebrałam ją inaczej, pozytywniej. Daje wiarę , a także sporą dawkę optymizmu i siły. Pozwala wierzyć, że wszystko da się pokonać, ale nie samemu. Potrzebne nam wsparcie bliskich, przyjaciół, spotkania, a przede wszystkim przyjaciółki z którymi można o wszystkim porozmawiać, ale też wspólnie pomilczeć. Książka Pani Moniki mnie zaskoczyła, natchnęła optymizmem, siłą i wiarą i nie tylko w lepsze jutro... Polecam każdej kobiecie..... Książka zawiera świetne fotografie Tomasza Stefunko. Jest fotografem, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji ... na tych zdjęciach znalazł - to widać , wierzcie mi :)
Avatar użytkownika - muza82
muza82