Jestem Numerem Cztery

Tom 1 cyklu Dziedzictwa Planety Lorien

„Numer Cztery jest bohaterem swojego pokolenia”. (Michael Bay, reżyser Transformers)

Troje zginęło, jestem Numerem Cztery.

Przybyło nas tu dziewięcioro. Wyglądamy tak jak wy. Mówimy jak wy. Żyjemy pośród was. Ale nie jesteśmy wami. Umiemy robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Posiadamy moce, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Jesteśmy silniejsi i szybsi niż cokolwiek, co zdarzyło wam się widzieć. Jesteśmy superbohaterami, jakich wielbicie i oglądacie w filmach i komiksach – ale my jesteśmy prawdziwi.

Naszym zadaniem było dorastać, szkolić się, zdobyć siłę i zjednoczyć się, by pokonać ich w walce. Ale oni wykryli nas pierwsi i zaczęli nas tropić. Teraz my wszyscy uciekamy. Spędzamy życie w ukryciu, w miejscach, do których nikt by nie zajrzał, wtapiając się w otoczenie. Żyjemy pośród was, o czym wy nie wiecie.

Lecz oni wiedzą.

Dopadli Numer Jeden w Malezji.

Numer Dwa w Anglii.

I Numer Trzy w Kenii.

Zabili tę trójkę.

Ja jestem Numerem Cztery.

Jestem następny w kolejce.

Informacje dodatkowe o Jestem Numerem Cztery:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-02-22
ISBN: 978-83-62343-27-0
Tytuł oryginału: I am number four
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Urszula Szczepańska

Kup książkę Jestem Numerem Cztery

Jestem Numerem Cztery - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, do obejrzenia, gimnazjum,
Przyjemna opowieść o poszukiwaniu akceptacji oraz szczęścia w byciu innym niż wszyscy. Na mój gust, akcja powieści rozwijała się za dlugo, by pod kobiec przytłoczyć spektakularną sceną bitwy, ale nie była najgorsza.
,,To najgorszy rodzaj tęsknoty. Kiedy ten ktoś jest tuż przy tobie, a ty i tak za nim tęsknisz." Książka interesuje mnie od momentu, kiedy obejrzałam film. Był wspaniały. Musiałam w końcu ją dorwać i przeczytać i mogę powiedzieć, że nie zawiodłam się. Chociaż jeżeli miałabym wybierać zdecydowanie wolę - film. W książce tej jest bardzo wiele ciekawych postaci i każda z nich wprowadza do książki ciekawe wątki i wartościowe "rady". Nie ma w niej bohatera, który byłby zbędny, a wszystko daje składną całość, a mamy tu mnóstwo różnych osobistości - Sam chłopiec, który bardzo interesuje się kosmitami, Sara młoda dziewczyna, która przeszła wielką przemianę i wielu wielu innych. Polecam!
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jest o wiele ciekawsza od filmu, a także dobrze napisana. Bardzo mnie zaciekawiała, gdyż bohater opowiada wydarzenia w bardzo ciekawy sposób.
Avatar użytkownika - laphi
laphi
Przeczytane:2012-02-16,
Książka bardzo wciąga w świat fantastyki, gdzie możemy poczuć, że wśród nas są obcy z innej planety. Ukazuje walkę i odwagę młodego chłopaka, oraz jego miłość do ziemskiej dziewczyny, która daje mu siłę do dalszej walki o swoje życie. Bardzo ciekawa!
Avatar użytkownika - Tinger
Przeczytane:2012-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Fantastyka, Mam,
Zaginiona kartoteka. Ostatnie dni Lorien
Pittacus Lore0
Okładka ksiązki - Zaginiona kartoteka. Ostatnie dni Lorien

Tutaj, na Lorien, nie ma wojen. Nigdy. Pogoda zawsze jest idealna, a ekosystemy są na tyle zróżnicowane, że każdy może znaleźć miejsce dla siebie...

Zaginiona kartoteka. Numer Sześć
Pittacus Lore0
Okładka ksiązki - Zaginiona kartoteka. Numer Sześć

Wszystkie tropy, które sprawdziłam, były już zimne. Do tej pory nie udało mi się odnaleźć nikogo z mojej rasy. Wiem jednak, że dzień naszego spotkania...