Opis ksiązki
Kup Teraz

Jutro 7. Po drugiej stronie świtu

Ocena ( 5 osób )
5.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-2271-7
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:czytam
- Jeśli was złapią, musicie udawać, że niczego nie wiecie. Jesteście tylko dzieciakami, które działają na własną rękę. Ci ludzie są twardzi i bezwzględni, a stawka jest wysoka. Jeśli wam nie uwierzą, spróbują was złamać. Są w tym bardzo dobrzy. Spojrzałam na Fi, która patrzyła na Ryana blada jak kreda. - To kontrofensywa, którą przygotowujemy od blisko pół roku. - Chcesz powiedzieć, że idziemy na całość? - zapytał Kevin. - Wszystko albo nic?

Kto okaże się prawdziwym przywódcą grupy? Czy Ellie uda się odnaleźć rodzinę? Czy wśród przyjaciół jest jeszcze miejsce na miłość?

"Jutro 7. Po drugiej stronie świtu" to ostatnia część bestsellerowej serii, która zdobyła czytelników na całym świecie. W USA znalazła się ona na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. W Polsce również stały się bestsellerami.

W przyszłym roku ukaże się pierwsza część cyklu "Kroniki Ellie" opowiadająca dalsze losy głównej bohaterki serii "Jutro".
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2013,
Ostatni tom serii - pora więc na walkę kulminacyjną. Szykuje się ofensywa wojsk nowozelandzkich, którą trzeba wesprzeć akcjami dywersyjnymi, niszczeniem wroga od wewnątrz, szkodzeniem mu na wszelkie sposoby. Ma więc być to, co dotąd, tylko głośniej i bardziej spektakularnie, bo każda rozbita ciężarówka i każdy wykolejony pociąg może przyczynić się do zwycięstwa. Do Ellie i przyjaciół przybywa wysłannik z Nowej Zelandii z przydziałem zadań i materiałami wybuchowymi, które mają być wykorzystane do zwalczania wroga.
Cykl jest niezły, ale dobrze, że już się skończył. Przeciąganie wojny w takiej formie zaczęło być nużące. Na razie nie skuszę się też na Kroniki Ellie, chociaż nie wykluczam tego po pewnej przerwie.
(Ocena: 4,5/6)
Dizzy plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
"Niektóre rzeczy się kończą. Ale nie wojna."
Wręcz epickie uwieńczenie serii. Nie mogłam oderwać się ani na moment! "Jutro 7" jest wręcz przepełnione akcją, dramatyzmem i wszystkim, co w tej serii najlepsze. Bohaterowie po raz kolejny podejmują ryzykowne działania, nie brakuje łez, a napięcie, które buduje John Marsden jest po prostu fenomenalne. Cała część obfituje w zmiany akcji. Poznajemy życie w obozie pracy oraz bestialstwo (a wręcz szaleństwo!) wrogich żołnierzy, nie brakuje także wielu wątków historyczno-wojennych, jak choćby słynny D-Day. Wszystko to jest pięknie ubrane w refleksyjne rozmyślania Ellie i przyprawione wzruszającym zakończeniem. Ale... czy oby na pewno szczęśliwym? Przekonajcie się sami, polecam z całego serca.
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2016-08-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agusia97 Linia koment
Przeczytane:2015-05-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Madlene Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów