Kamizelka. Lektura z opracowaniem

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7517-049-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Spis Treści: Kamizelka Opracowanie Biografia Bolesława Prusa Kalendarium życia i twórczości Tytuł Gatunek Czas i miejsce akcji Plan wydarzeń Bohaterowie - charakterystyka Narrator i narracja Sposób opowiadania o ludzkiej niedoli i o ogromnej miłości Problematyka Cytaty, które mogą się przydać Indeks komentarzy do tekstu
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Bardzo krótka nowela, ale ukazuje w sobie piękno miłości :)
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Literatura piękna,WYZWANIE - 26 książek w 2016,
Bohater powieści opowiada historię pierwszego właściciela tytułowej kamizelki. Dałbym i ocenę wyżej, gdyby książka nie była trochę dołująca.
kozunia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015 ,Lektury szkolne,
Po prostu doskonała..
Maryszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jedna z najsmutniejszych książek, jakie przeczytałam. Wiele łez przy niej leciało z moich oczu. Za to nauczyła mnie pokory i doceniania własnego życia oraz pokazała (jak to rzadko w książkach bywa) na czym NAPRAWDĘ polega miłość do drugiej osoby.
Na początku też uważałam, że jedyną jej zaletą było to, że jest krótka i nie będę musiała siedzieć nad książką ("bo przecież jest tyle fajniejszych rzeczy do zrobienia!"), ale byłam wtedy młoda, głupia i miałam zupełnie inne priorytety, a przede wszystkim NIE ZNOSIŁAM czytać ;]. Lecz ta niepozorna "książeczka" zmieniła dużo w moim podejściu do nowel ;) (w końcu od czegoś trzeba było zacząć).
Skipperk plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-22, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2014,
Opowieść ta mówi o historii pewnego małżeństwa, gdzie w pewnym momencie główną rolę odgrywa zwykła, przeciętna kamizelka. Cały przebieg opowiada nam doktor mieszkający niedaleko centrum wydarzeń. Odkupuje on nieszczęsną kamizelkę, której właściciel przeszedł niejedno.
Historia była dosyć krótka. Zaczynała się tak naprawdę od końca opowieści, gdyż cała reszta jest tylko wspomnieniem. Książka nie przekonała mnie do siebie, ponieważ wszystko kręci się wokół nieszczęśliwego małżeństwa, ponieważ jedno z nich zachorowało na gruźlicę.
magdalena24733 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Krótka opowieść o starszym człowieku, który jest chory. Żeby go pocieszyć jego żona ściąga mu pasek na kamizelce, a on myśli że już nie chudnie, bo kamizelka jest w sam raz.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Ładna opowieść chociaż smutna.
Accole plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Łatwo się czyta . Mimo, że lektura , dobra ;)
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Bardzo piękna i wzruszająca nowela.
kami00000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
"Kamizelkę" czytałam już w gimnazjum, ale wtedy mało mnie interesowała, jednak niewątpliwie zapadła mi w pamięć. W tym roku sięgnęłam po nią ponownie i chociaż nie będzie to jedna z moich ulubionych książek cieszę się, że zdecydowałam się ponownie ją przeczytać, ponieważ w gimnazjum mimo wszystko była to dla mnie tylko obowiązkowa lektura, którą należało przeczytać i która opowiadała o ludziach pracujących na zmianę przy kamizelce. Musze przyznać, że nie widziałam wtedy głębszego sensu książki. Teraz jednak bez problemu zauważyłam, że w książce nie chodzi o ubranie, ale o wielką miłość łączącą Panią i Pana. Kobieta wie, że jej ukochany umiera, ale dzielnie sobie z tym radzi i cały czas pracuje nad kamizelką, aby mąż nie zorientował się iż chudnie i powolnie umiera. Pod koniec książki dowiadujemy się jednak, że mąż był w pełni świadomy swojego losu i także pracował nad kamizelką, aby za jej pomocą oszukać żonę i sprawić, aby chodź trochę mniej martwiła się o jego zdrowie.
"Kamizelka" opowiada o wielkiej miłości, nieuchronności losu i sposobach radzenia sobie ze śmiercią ukochanej osoby. Nigdy nie ma dobrego sposobu, aby powiedzieć "żegnaj", jednak często idzie znaleźć metodę, aby uczynić życie ukochanej osoby w jej ostatnich dniach chodź trochę lepszym.
Elia Linia koment
Antosia Linia koment
Przeczytane:1996-10-03, Na półkach: Przeczytałem,
Regalia Linia koment
Przeczytane:2016-08-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Biblioteka,Warto przeczytać,
AgnieszkaSC Linia koment
Przeczytane:2016-03-28, Na półkach: Przeczytałem,
MeaCulpa Linia koment
Przeczytane:2016-03-13, Na półkach: Przeczytałem,Z biblioteki- Szczecin,
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Mada013 Linia koment
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2016,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Styrana Linia koment
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
cichaczytelniczka Linia koment
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
celalala Linia koment
Przeczytane:2012-03-14, Na półkach: Przeczytałem,
Missmi Linia koment
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Dawno temu/ nie pamiętam daty,Mam,
agusia97 Linia koment
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,