Kanalie też mają duszę

Autentyczna historia napisana przez brata Marie-Angel ze Wspólnoty św. Jana. W wieku 20 lat młody zakonnik poznał 12-letniego chłopaka włóczącego się po ulicach Paryża. Zaopiekował się nim, doprowadził do chrztu i został jego chrzestnym ojcem. Książka powstała siedemnaście lat po tamtym spotkaniu, kiedy jego podopieczny zdążył „wyrosnąć na ludzi” i dziś sam potrafi docenić, jak wiele skorzystał dzięki spotkaniu z – jak sam pisze – „maniakiem Ewangelii, dwudziestolatkiem, który poświęcił swoją energię, czas i pieniądze obcemu dzieciakowi. Zamiast chodzić na podryw, palić skręty i szukać rozrywki na dyskotekach, ten wariat uznał, że będzie żył Ewangelią!”.

Mocne i wręcz zawstydzające świadectwo wysiłku prawdziwego, dojrzałego, chociaż bardzo młodego wychowawcy we współdziałaniu z łaską Bożą w odpowiedzi na współczesny kryzys wychowawców.

Informacje dodatkowe o Kanalie też mają duszę:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7502-243-8
Tytuł oryginału: Les canailles aussi ont une ame.
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Krzysztof Chodecki
Ilustracje:Mariusz Banachowicz

Kup książkę Kanalie też mają duszę

Kanalie też mają duszę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dobra książka, którą warto przeczytać. Jest to właściwie świadectwo wiary duchownego i młodego, wykolejonego człowieka. Brat Marie pokazuje nam w niej Boga kochającego, miłosiernego, będącego wielką nieskończoną miłością. Podoba mi się to właśnie, że nie ma odniesień do "Boga - srogiego i karzącego Ojca". Bardzo przystępnie tłumaczy wiele nurtujących człowieka pytań, prosto wyjaśnia niektóre trudne cytaty z Pisma. Mam nadzieję, że jest dużo takich księży, duchownych, bo z pewnością jest jeszcze więcej takich dzieci do uratowania.
Powrót matki
Danuta Awolusi ;