Okładka - Każde dziecko może nauczyć się spać

Każde dziecko może nauczyć się spać

4.0
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 1998
Kategoria: Inne
ISBN: 83-85594-59-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nieprzespane noce to najczęstszy problem rodzin, w których pojawia się niemowlę. Próby jego rozwiązania na własną rękę są na ogół bezskuteczne. Ta książka nie powtarza ogólnie znanych rad, korzysta natomiast z ustaleń bostońskiego Centrum Snu Dziecka. Na ich podstawie konstruuje plan terapii zaburzeń snu, a także daje wskazówki, jak można im zapobiec. Licznie przytaczane konkretne historie przekonują, że każde dziecko może w przeciągu kilku dni nauczyć się samo zasypiać i przesypiać noc.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2014,
Czytam wszystkie książki o wychowaniu niemowląt, jakie wpadną mi w ręce; do tej jednak podeszłam z rezerwą. Amerykańskie poradniki, które obiecują natychmiastową poprawę beznadziejnej sytuacji, w pewnym momencie zaczęły mnie męczyć. I tu miłe zaskoczenie: nie ma tu pięciuset stron peanów na temat skuteczności metody - jest rekomendacja Bostońskiego Centrum Snu Dziecka i przystępnie opisane wyniki ich badań. I choć proponują niewiele nowego, to, co przedstawiają, pozwoliło mojej dzidzi znowu spać w łóżeczku w wieku sześciu miesięcy. Na jak długo, zobaczymy.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Jest co prawda parę cennych porad ale bardzo mnie ta książka nie zaskoczyła. Na pewno bardziej pomaga kiedy stosuje podane tam porady od narodzin dziecka.