Opis ksiązki
Kup Teraz

Każdego dnia... zbiór opowiadań

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Salwator
Data wydania: 2014-10-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7580-397-6
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Każdego dnia... zbiór opowiadań
"Każdego dnia" to zbiór opowiadań wyjątkowych autorów, których połączył szczytny cel: wspieranie dzieci i młodzieży dotkniętych ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami.

Inicjatorką projektu jest Gabriela Gargaś.

Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Natalia Karcz, Katarzyna Michalak i Gabriela Gargaś – każdy z autorów tej niezwykłej książki pisze o swoim życiu, pasjach, marzeniach, cieniach i blaskach, upadkach i wzlotach…

Życie jest jedno. Życie jest na miarę naszych potrzeb i tylko my wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Łatwo jest siedzieć i narzekać, że nie takie to nasze życie, że mogłoby być lepsze, wspanialsze, bardziej ekscytujące, zabawniejsze, pełniejsze. Być może historie opisane w książce pozwolą wam docenić to, jak wiele w życiu posiadacie, a czasem nie potraficie tego docenić.

Życie zaprasza nas do działania. Czasami jest zwyczajne, innym razem podniosłe. Daje nam kopa, by po chwili pogłaskać po głowie. Czyż nie jest wspaniałe?

Kupując książkę, wspierasz Fundację Marka Kamińskiego, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom!
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-03-21, Na półkach: Przeczytałem,

Zmagania z życiem

 

Los ludzki to nie tylko prosta suma wydarzeń w życiu człowieka. To przede wszystkim zapis stanów emocjonalnych – buntu wobec przerażenia, rozpaczy wobec nieuchronności tego, co przed nami – pisał Kamil Śmiałkowski na temat pisarstwa J.L. Wiśniewskiego. Tych samych słów można użyć, opisując nie tylko dzieło literackie, ale i samo życie. Ono bowiem jest nieprzewidywalne, nierzadko stawia nas przed próbami, które wymagają heroicznej walki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
asymaka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,Mam,
I opowiadanie, które wywołało we mnie najwięcej emocji.
"Tatusiu" Marty Fox. Autorka jest poetką, eseistką, powieściopisarką. Ma już na swoim koncie 40 książek, a wśród nich powieści, opowiadania, eseje i wiersze.
Jej historia poruszyła mnie do głębi. Jest napisana prosto z serca i to się czuje w każdym zdaniu. Nie ma tu patetycznych słów, wielkich hymnów pochwalnych. Jest prawdziwa opowieść o życiu. O zwyczajnym człowieku kochanym przez swoich bliskich. Dla nich najważniejszym na świecie. Matka martwiła się o niego każdego dnia, gdy wychodził do pracy w kopalni, kiedy się spóźniał była przerażona, choć o strachu w tym domu się nie rozmawiało, podobnie jak o miłości.

Z całego serca polecam Wam "Każdego dnia". To lektura obowiązkowa.
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-12, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,
Życie jest tylko jedno. Dlatego powinniśmy je jak najlepiej wykorzystać. Tymczasem zamiast cieszyć się tym, co mamy i tym, co dostajemy, w kółko narzekamy na wszystko: na problemy w związku, niesatysfakcjonującą pracę, marne finanse, słabą kondycje zdrowotną itp. Czy naprawdę jest tak źle? Czy rzeczywiście nie mamy wpływu na zachodzące wokół nas zmiany? A może wystarczy odrobina dobrej woli i chęci, by nagle zmienić świat na lepsze? Gabriela Gargaś, inicjatorka wydania książki "Każdego dnia...", wspólnie z innymi autorami pokazuje jak docenić to, co posiadamy i jak czerpać radość z bezinteresownego dzielenia się sobą (swoim czasem, talentem, uwagą).

Do powstania niniejszej antologii przyczynili się: Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Natalia Karcz, Katarzyna Michalak i Gabriela Gargaś. Każda z w/w osób pisze o swoich marzeniach, przeżyciach, wzlotach, upadkach, doświadczeniach, zawodach i pasjach. Niektóre historie oparte są na autentycznych wydarzeniach, inne okraszone szczyptą literackiej fikcji. Niemniej wszystkie opowiadania mają jeden cel-pokazać, że życie ludzkie jest darem, który powinniśmy docenić i jak najlepiej niego z korzystać. Nie sposób przeanalizować wszystkich wypowiedzi, niemniej na szczególną uwagę zasługują wspomnienia Eweliny Skarżyńskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba uniemożliwia jej samodzielne funkcjonowanie, większość czasu spędza na wózku. Jednak nie załamuje się. Przeciwnie. Żyje chwilą i idzie do przodu, ponieważ ...

''Życie nie jest od użalania się nad sobą, życie jest po to, by być szczęśliwym mimo wszystkich kłód rzucanych pod nogi''.

Także opowieść Pana Marka Kamińskiego zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Razem z przyjaciółmi zaproponował niepełnosprawnemu Jaśkowi Meli wyprawę na Biegun Północy. Podróż była szalenie ryzykowna i niebezpieczna, ale dali radę. To najlepszy dowód na to, że ułomność cielesna nie jest przeszkodą w realizacji swoich marzeń. Z kolei słowa, notabene przesłanie Gabrieli Gargaś mocno wyryło się w moim sercu:

''Ciągle gonimy za domniemanym szczęściem. Tak często nam się wydaje, że gdzieś tam, z kimś innym po drugiej stronie będzie lepiej, piękniej. A piękne chwile zdarzają się tu i teraz, przykryte zwykłą codziennością. Wystarczy tylko poświęcić im trochę czasu. Bardzo często szczęście skrada się za twoimi plecami, by popukać cię w ramię''.

Już dawno żadna publikacja nie wzbudziła we mnie tyle emocji i wrażeń. Niejednokrotnie uśmiechałam się i płakałam. Autorzy w piękny, ciepły i głęboki sposób obnażyli swoje dusze, dzieląc się swoimi osobistymi przemyśleniami wynikającymi z ich życiowych doświadczeń. Pokazują jak przewartościować swoje priorytety i poukładać je na nowo oraz jak znaleźć radość, przyjemność i satysfakcję w zwykłych zdarzeniach dnia codziennego. Krótko mówiąc, wspierają i umacniają naszą wiarę i budzą nadzieję na lepsze jutro.

Na sam koniec wspomnę o najważniejszej kwestii. Kupując tę książkę, wspierasz Fundację Marka Kamińskiego, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom! Twórcy niniejszego tomiku zrzekli się swojego honorarium, żeby wesprzeć ten szczytny cel. Cudowna inicjatywa cudownych ludzi. Dlatego z całego serca zachęcam do kupowania i czytania ''Każdego dnia''. Warto pomagać, bo uszczęśliwiając innych, wzbogacamy też samych siebie.
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Każdego dnia... zbiór opowiadań Gdy Bóg przychodzi w ciemnościach
ks. Krzysztof Wons SDS
Okładka - Każdego dnia... zbiór opowiadań Świadectwo egzorcysty. Audiobook
ks. Gabriele Amorth s. Angela Musolesi
Okładka - Każdego dnia... zbiór opowiadań Wszystko o Bożym Narodzeniu
Aldo Falanga
Okładka - Każdego dnia... zbiór opowiadań Oddychaj we mnie. Realność Ducha Świętego
Wunibald Müller
Okładka - Każdego dnia... zbiór opowiadań Sztuka mądrego życia
Korneliusz Policki
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów