Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI

Kierunki geograficzne na wesoło to zbiór 60 ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczniami na lekcjach przyrody oraz na różnych zajęciach pozalekcyjnych - wyrównawczych i rozwijających.

Prezentowane w publikacji materiały służą utrwaleniu umiejętności wyznaczania kierunków geograficznych. Są podzielone na dwie części.

Pierwsza część składa się z 50 ćwiczeń o różnym stopniu trudności - od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Kierunki geograficzne określone są polskimi nazwami.

Część druga obejmuje 10 ćwiczeń, a kierunki geograficzne określone są skrótami międzynarodowymi.

Uczeń ma za zadanie poruszać się po kratkowanych polach wzdłuż ich linii i po przekątnych, rozpoczynając swoją drogę od miejsca zaznaczonego kropką. Po prawidłowym wykonaniu ćwiczenia odkryje rysunek niespodziankę.

Rozwiązania zadań umieszczone są na ostatnich stronach zeszytu.

z recenzji Bożeny Medolińskiej, nauczycielka dyplomowana przyrody

Zeszyt ćwiczeń Kierunki geograficzne na wesoło można wykorzystać zarówno na lekcjach przyrody, jak i na zajęciach pozalekcyjnych - wyrównawczych i rozwijających. Tematyka kierunków geograficznych, a głównie zastosowanie tej wiedzy w praktyce, często stanowi dla uczniów problem i wymaga wielokrotnego ćwiczenia. Zamieszczone w książce zadania pozwalają na [...] doskonalenie tej umiejętności oraz utrwalenie nabytej wiedzy w przyjazny sposób, poprzez zabawę. Ponadto [...] rozwijają wyobraźnię uczniów, ćwiczą ich zdolności manualne, koncentrację i spostrzegawczość, a także kształtują umiejętność czytania ze zrozumieniem i podążania za wskazówkami.

Publikacja [...] stanowi również duże ułatwienie w pracy dydaktycznej nauczyciela.

Informacje dodatkowe o Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2016-02-11
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI

Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI - opinie o książce