OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2007
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-02-09756-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Podręcznik uwzględnia oczekiwania nauczycieli, ponieważ autorki przed rozpoczęciem pisania przeprowadziły szereg rozmów i konsultacji, m.in. na konferencjach, kursach, zjazdach oraz na Studium Orffa w Akademii Muzycznej w Warszawie. Składa się z dwóch części przewidzianych na dwa lata nauki, bez wskazania konkretnej klasy (np. 4. i 5. lub 5. i 6.). Każda z części podzielona została na 10 rozdziałów, które naturalnie wpisują się w rok szkolny, kalendarzowy oraz cykl przyrody.Podręcznik zawiera zagadnienia wprowadzane stopniowo oraz wyjaśniane na przykładzie konkretnej piosenki z repertuaru do śpiewania. W celu skuteczniejszego utrwalenia wiadomości autorki zastosowały zasadę powtarzania niektórych tematów. Zeszyt zawiera nowe piosenki i wiersze, nowatorskie ćwiczenia i zabawy muzyczne, a także łamigłówki, rebusy, zagadki, układanki, krzyżówki.
Okładka - Klucz do muzyki. Podręcznik dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Część 2 Sztuka i Czas. Od Prehistorii do Rokoka
Barbara Osińska
Okładka - Klucz do muzyki. Podręcznik dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Część 2 Pedagogika Wczesnoszkolna
Ryszard Więckowski
Okładka - Klucz do muzyki. Podręcznik dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Część 2 Wzbogacanie doświadczeń uczniów klas początkowych w kontaktach ze środowiskiem
Maria Jakowicka
Okładka - Klucz do muzyki. Podręcznik dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Część 2 Podstawy eksploatacji maszyn rolniczych WSiP
Józef Kuczewski, Zbigniew Majewski
Okładka - Klucz do muzyki. Podręcznik dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Część 2 Przez lata walki: zbiór opowiadań
Lesław M. Bartelski, Janina Bogucka-Ordyńcowa, Ludwik Rajewski
Cień jabłoni