Kod

Kod to powieść inspirowana Kodem Leonarda da Vinci, której akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce. Łódzki lekarz Alexander zostaje wezwany na niecodzienną wizytę do stolicy. Kiedy przyjeżdża, okazuje się, że pacjentem jest jego dawny przyjaciel z Paryża, profesor historii, którego stan uniemożliwia nawiązanie z nim jakiegokolwiek kontaktu. Profesor zostawia dla doktora intrygującą, zaszyfrowaną wiadomość, której śladem podąża wraz z wnuczką profesora Justyną i jego córką Gabrielą, cudownie uwolnioną z tajemniczej sekty. Odszyfrowywanie kolejnych elementów Kodu zmusza ich do poznania Ziemi Łódzkiej i zagłębienia się w ciekawostki historyczne i bogactwo intelektualne regionu. W rezultacie trop prowadzi ich do nieoczekiwanego odkrycia. Wszystkie wymienione w powieści miejsca, daty, obiekty, instytucje, opisy wizyt pogotowia, wydarzenia historyczne, obrzędy oraz wyniki badań naukowych odpowiadają rzeczywistości.

Rafał Drygalski (ur. 1971) jest praktykującym lekarzem i podróżnikiem z zamiłowania, na stałe mieszkającym w Łodzi, pasjonatem nauki i historii przez duże H, propagatorem sportu, zdrowego stylu życia i zdrowego rozsądku, kilkukrotnym uczestnikiem stypendiów zagranicznych, w Anglii i we Francji, w tym dwukrotnie elitarnego stypendium „Le Pont Neuf” pod patronatem Madame Chirac, a także stypendium rządu francuskiego, jest też aktualnym mistrzem Polski i mistrzem świata lekarzy w squashu. Kod jest jego autorskim debiutem.

Informacje dodatkowe o Kod:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza