Okładka - Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: brak danych
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Jest to czwarte wydanie znanego Czytelnikom komentarza do Kodeksu postępowania administracyjnego, opracowanego przez Piotra Przybysza. Autor ? doktor nauk prawnych, pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ? w sposób jasny i przystępny wyjaśnia zawiłości postępowania administracyjnego. Zamiarem Autora było wskazanie relacji zachodzących między organami administracji a podmiotami dążącymi do uzyskania decyzji administracyjnej lub domagającymi się innego działania ze strony organów administracji. Właściwe rozumienie tych relacji jest bowiem przesłanką prawidłowego wykonywania swych zadań przez organy administracji, przy poszanowaniu interesu publicznego oraz interesów jednostki. Równocześnie jednostka świadoma swych uprawnień i obowiązków procesowych może w bardziej efektywny sposób poszukiwać ochrony interesów prawnych. Zaletą niniejszej publikacji jest bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych wykorzystane w komentarzu. Książka będzie z pewnością pomocna prawnikom, studentom prawa i administracji, pracownikom administracji publicznej oraz osobom załatwiającym sprawy w urzędach. Komentarz zawiera skorowidz przedmiotowy. Stan prawny na 25 maja 2007 roku