Konie i jazda konna. Praktyczny poradnik

Poradnik zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat budowy, żywienia, pielęgnacji i chorób konia, przedstawia końskie oprzyrządowanie i dobrą stajnię, pomaga wybrać kompetentnego instruktora, porusza sprawę kupna i transportu własnego wierzchowca. Uczy jak radzić sobie z koniem, jak na niego wsiąść, jak ruszyć, zatrzymać i skręcić rumakiem, jak nakłonić go do kłusa i galopu, jak przygotować na rajd czy zawody. Rozjaśnia tajniki jeździeckich dyscyplin. Prezentuje różne rasy koni, z którymi najczęściej można się u nas spotkać. Jak rzadko w tego typu publikacjach, autorzy pokazali chwalebne poskie tradycje jeździeckie - od konnych formacji wojskowych po sukcesy sportowe i hodowlane, nie pomijając związanych z końmi zwyczajów.Zakres poradnika i jego poziom merytoryczny dostosowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w jeździectwie, także do dzieci i młodzieży, zaczynających jeździecka edukację. Książka okraszona jesr setkami fotografii i rysunków, ilustrującymi krok po kroku kolejne etapy zapoznawania się z koniemm i nabywania jeździeckiej wprawy.

Informacje dodatkowe o Konie i jazda konna. Praktyczny poradnik:

Wydawnictwo: Kluszczyński