Koniec świata i hard-boiled Wonderland

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7319-954-3
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Haruki Murakami postanowił zmierzyć się z gatunkiem science-fiction. Narrator i zarazem główny bohater książki jest ostatnią żyjącą ofiarą eksperymentu, który polegał na wszczepieniu do ludzkiego mózgu elektrody rozszyfrowującej zakodowane tajne informacje. Eksperyment spowodował, że bohater posiada jak gdyby dwie świadomości. Powieść została skonstruowana tak, by pokazać dwa równoległe światy, wktórych żyje narrator: rozdziały, których akcja rozgrywa się w różnych miejscach, napisane różnymi stylami, przedstawiają na zmianę przeżycia obydwu "ja" postaci. Na początku, kiedy nie jeszcze nie wiemy dokładnie, o co chodzi, wydaje się, że historia ma po prostu dwóch bohaterów, z jakichś powodów opisanych w jednej książce. Dopiero później pojawiają się elementy, wspólne obu opowieściom, dowodzące związku między nimi.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Jakoś nie mogę się przekonać do talentu literackiego Murakamiego... no, ale chyba ta książka była jeszcze z przeczytanych najlepsza.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Jedyna książka s-f, którą uwielbiam! Nawet jeżeli nie lunicie tego gatunku, nawet się spostrzeżecie, kiedy obydwa światy tam stworzone staną się waszymi! A więc poznajcie tajemniczą bibliotekarkę (a właściwie dwie) i jej młodego przyjaciela... Ich podróż stanie się waszą...
en-ca_minne plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Vanillivi plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-12-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Niezwykła, surrealistyczna powieść rozgrywająca się jednocześnie na dwóhc płaszczyznach.
Muminka789 Linia koment
Pinkberry Linia koment
Przeczytane:2008-11-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Sumire Linia koment
gan1983 Linia koment
Przeczytane:2007-06-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,Literatura piękna,Mam,