OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2005
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 83-915152-8-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Album poświęcony jest willom Konstancina, zarówno tym sprzed stu lat jak i tym wybudowanym współcześnie. Na jego kartach przedstawiono mało znaną architekturę tej miejscowości, która powstała na przełomie XIX i XX w. stając się szybko najbardziej ekskluzywnym miejscem nieopodal Warszawy. Dziś Konstancin to polskie Beverly Hills. Twórcy albumu prezentują konstancińskie budowle od tych najstarszych, sprzed stu lat, po współczesne rezydencje. Historii architektury towarzyszą opisy losów przedwojennych właścicieli willi. Autorem zdjęć do albumu jest Joanna Siedlar, jej zdjęcia można znaleźć w najlepszych polskich magazynach poświęconych sztuce urządzania wnętrz. Tekst, który towarzyszyć będzie fotografiom napisał Jerzy S. Majewski, varsavianista, historyk sztuki i krytyk architektury współczesnej, autor m.in. wielu książek o Warszawie i publikowanego w `Gazecie Wyborczej` cyklu `Warszawa nieodbudowana`. Projekt graficzny albumu przygotowała Agata Leman, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorka projektów graficznych wielu czasopism.
Cień jabłoni