Opis ksiązki
Kup Teraz

Kontratak. Tom 2. Przybysze z ciemności

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Almaz
Data wydania: 2013-02-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9772084119138
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kontratak. Tom 2. Przybysze z ciemności

Od Inwazji minęło prawie czterdzieści lat. Ludzkość poniosła ogromne straty, ale i wiele zyskała. Nowe technologie otworzyły człowiekowi drogę ku odległym gwiazdom. Dorosło następne pokolenie urodzone i wychowane w cieniu tragicznych wydarzeń. Potężne krążowniki nowej floty wyruszają na krańce Galaktyki w pościgu za wrogiem. Lecz największym atutem tej armady będzie nie sprzęt, tylko kierujący nim ludzie. To oni zadecydują o powodzeniu lub klęsce misji. Niełatwo jednak działać, gdy polityka ściera się z emocjami, marzenia z rzeczywistością, pragnienia z poczuciem obowiązku, a przyszłość, nawet ta najbliższa jest wielką niewiadomą ""Kontratak"" to druga część, niezwykle popularnego i wielokrotnie wznawianego w Rosji cyklu ""Przybysze z ciemności"". Na kartach książki poznajemy dalsze losy bohaterów ""Inwazji"" - Pawła Litwina, Abigail McNeal, Io oraz ich potomków i następców. W tej powieści znajdziecie wszystko, czego wam trzeba: przygody, walki, niebezpieczeństwa, intrygi, miłość i nienawiść.

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2013-03-13, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Najlepszą obroną jest atakInwazja. Słowo, które może wywoływać dreszcze, choć minęło już czterdzieści lat od tragicznych wydarzeń. Pamięć jest wciąż żywa. Wszak człowiek miał w Kosmosie spotkać tylko przyjazne i miłe, wysoko rozwinięte cywilizacje. Miał spotkać kosmicznych braci, życzliwie się uśmiechających, cokolwiek by te słowa miały znaczyć w przypadku niehumanoidalnych ras. A spotkał potężną siłę, którą - chwilowo - powstrzymał tajemniczy sprzymierzeniec, nie zaś rosnąca potęga pewnej siebie ludzkiej c

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zuzankawes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,

Drugie starcie 


 


Mija 37 lat odkąd bino faata dokonali nieudanej inwazji na Ziemię. Paul Corcoran, syn Abigail McNeal, która wraz z Paulem Corcoranem przeżyła bezpośrednie starcie z obcą cywilizacją, odkrywa w sobie coraz więcej nadprzyrodzonych zdolności, odziedziczonych po ojcu. Choć w połowie jest bino faata, w stu procentach utożsamia się z ludźmi, nie odrzucając ani nie negując jednak ciągle odkrywanych i szlifowanych umiejętności, otrzymanych dzięki swojemu nieziemskiemu pochodzeniu. Tak rozpoczyna się drugi tom cyklu science-fiction Michaiła Achmanowa Przybysze z ciemności pt. „Kontratak”.


Jak poprzedni tom, również ten obfituje w masę niespodzianek. Już od pierwszych stron Achmanow udowadnia, że science fiction może być bardzo rzeczywiste i realne. A przy okazji może trzymać w napięciu jak najlepszy dreszczowiec. W śmiałej wizji świata wybiegającego w przyszłość wiele lat, kreśli tak możliwy do realizacji scenariusz, który jak żywo przypomina świat nam znany, bardzo namacalny i prawdopodobny. Pomimo rzeczy i zjawisk, które absolutnie realne nie są. Pomimo, a może i dzięki nim.


„Kontratak” nie obfituje w widowiskowe i brawurowe walki w przestrzeni. Co prawda kilka znaleźć można, aczkolwiek, czytelnik zetknie się głównie z przygotowaniami do inwazji na wrogą rasę oraz ze zmaganiami w sferze psychicznej poszczególnych postaci. Zmagania z własnymi myślami, z własnymi uprzedzeniami, lękami i fobiami, chwytanie się za bary z przeszłością i teraźniejszością, czy próba przełamania własnych barier, to tylko niektóre z poruszanych tematów. Najważniejszy wśród wszystkich jest z wiadomych przyczyn ten, dotyczący próby przygotowania się do podboju bino faata, w ramach zemsty za wydarzenia sprzed 40 lat.


Achmanow wprowadza wiele nowych wątków, jednocześnie dość często wracając do wcześniejszych wydarzeń (tu ukłon do czytelników, którzy z Przybyszami z ciemności zetknęli się po raz pierwszy).


Podobnie rzecz ma się z bohaterami. Starzy pojawiają się we wspomnieniach tych, którzy odgrywają główne role w „Kontrataku”. Wyjątkiem jest nietuzinkowa postać, Gunter Foss, który tym razem powróci w nowym wcieleniu, ale w podobnej do poprzedniej roli, czyli stabilizatora i wybawiciela ludzkości.


Ten tom przyniesie ze sobą wiele intrygujących niespodzianek, wyjaśni wiele niejasności i niedomówień, ale wprowadzi też i nowe zagadki i znaki zapytania. Największą niewiadomą jest samo zakończenie, które pozostawia czytelnika w niepewności. I w nieodpartej potrzebie i gotowości do sięgnięcia po kolejne tomy. Z nadzieją i wiarą w to, że wkrótce dojdzie do starcia dwóch (a może większej ilości?) cywilizacji.


Polecam. Czyta się błyskawicznie i z dużą przyjemnością.

Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - fantastyka",
Kontynuacja doskonałej pierwszej części cyklu, która w pełni dorównuje swojej poprzedniczce. Co ważne, lektura drugiego tomu cyklu nie wymaga znajomości poprzedniego części, gdyż akcja toczy się blisko 40 lat po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie.

Bohaterem drugiego tomu jest Paul Corcoran - syn Abigail McNeal, która to wraz ze swym kolegą została porwana przez obcą rasę "bino faata", a następnie została poddana zapłodnieniu poprzez technologię obcych. Paul Corcoran wykazuje nadprzyrodzone umiejętności i moce kosmicznej rasy, co będzie mieć kluczowe znaczenie w obliczu ponownego starcia mieszkańców Ziemi z kosmicznym najeźdźcą.

"Kontratak. Tom 2. Przybysze z ciemności" to doskonała powieść science-fiction, obfitująca w liczne sceny widowiskowych starć okrętów kosmicznych w przestrzeni, jak i również zmagań głównych bohaterów z własnymi słabościami, lękami, psychologią.

Książka rozbudza jeszcze większy apetyt czytelnika, który z całą pewnością mogą zaspokoić kolejny tomy sagi.
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów