Okładka - Koszty sądowe w sprawach cywilnych ustawa i orzekanie komentarz praktyczny

Koszty sądowe w sprawach cywilnych ustawa i orzekanie komentarz praktyczny

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: 2008
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Niniejszy komentarz jest z założenia opracowaniem praktycznym, mającym służyć pomocą w pracy sędziowskiej, adwokackiej, radcowskiej i notarialnej. Składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera uwagi do ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, uwzględniające orzecznictwo Sądu Najwyższego do końca stycznia 2007 r., w tym także to, wydane na tle poprzedniej ustawy, które zachowało aktualność pod rządem ustawy nowej. W części drugiej zamieszczono uwagi do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego odnoszących się do kosztów sądowych. W ten sposób komentarz stanowi pierwszą próbę całościowego ujęcia problematyki kosztów w sprawach cywilnych. Zamiarem autorów opracowania - sędziów Sądu Najwyższego o długoletnim stażu sędziowskim - było przedstawienie propozycji rozwiązania problemów prawnych pojawiających się na tle stosowania ustawy, stąd też część wyjaśnianych kwestii ilustrowano przykładami mającymi ułatwić zrozumienie tej regulacji prawnej.