Opis ksiązki
Kup Teraz

Krąg ognia

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2012-03-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62252-83-1
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Krąg ognia
Do księgarń trafił ostatni, długo wyczekiwany tom głośnej trylogii w stylu gothic „Proroctwo sióstr” Michelle Zink w przekładzie Marty Kapery. „Krąg Ognia” jest kontynuacją powieści „Proroctwo sióstr” i „Strażniczka Bramy”.

HISTORYCZNE PROROCTWO ROZDZIELA DWIE SIOSTRY
UOSOBIENIE DOBRA...
I WCIELENIE ZŁA...
KTÓRA Z NICH ZWYCIĘŻY?


Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać - albo zginą...

„Jak mam zebrać wszystkich w Avebury i dopełnić Obrzędu, tak jak wymaga tego ode mnie proroctwo? Jak mam wykonać to najbardziej niewykonalne zadanie i przeciągnąć Alice na naszą stronę? Przecież przepowiednia wyraźnie mówi, że Strażniczka i Brama muszą się sprzymierzyć, aby Brama mogła zamknąć się na zawsze”.

Booklist: Przykuwająca uwagę opowieść przenosząca czytelnika w inny wymiar.

The Guardian: Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.

Kirkus: Niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.

Publishers Weekly: Zniewalająca tragedia...

Tamora Pierce, New York Times: Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć opowieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie gothic, od której po prostu nie sposób się oderwać.

MICHELLE ZINK mieszka w Nowym Jorku, ma czworo dzieci. Pomysł na trzyczęściową powieść o historycznej przepowiedni zrodził się z jej wielkiej fascynacji dawnymi mitami i legendami. Pierwszy tom trylogii, Proroctwo sióstr, znalazł się na liście dziesięciu najlepszych debiutów roku 2009 opracowanej przez prestiżowe czasopismo „Booklist”. Chicago Public Library oraz New York Public Library rekomendowały powieść jako jedną z najwybitniejszych książek dla młodzieży.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Miłośnicy trylogii Proroctwo sióstr wreszcie doczekali się ostatniej i długo wypatrywanej części serii. Krąg ognia Michelle Zink to powieść, w której rozegra się ostateczna walka dobra ze złem. To, jaki będzie jej wynik, zależy jednak nie tylko od siły i umiejętności głównej bohaterki, Lii, oraz jej przyjaciółek, ale przede wszystkim od tego, czy w walkę po stronie dobra zaangażuje się bliźniaczka Lii, Alice

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
sylwiagrochala plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książka kończąca trylogię Proroctwa sióstr. Moim zdaniem najlepsza z wszystkich trzech części. O wiele lepsza niż II, czyli Strażniczka Bramy, a tak samo dobra lub lepsza niż Proroctwo sióstr (I). Dużo w niej akcji, wiele miłości, rozdarcie bohaterki udziela się czytelnikowi... co zrobić? kogo wybrać? Jak rozwiązać tajemnicę...do zakończenia już tak blisko... kto przeżyje, a kto zginie? Czy siostrzana miłość jednak zwycięży? Nie powiem:) trzeba tę książkę po protu przeczytać!
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Jakoś przebrnęłam przez ostatnią części trylogii.
Jak dla mnie za dużo rozważań i gdybań.Brak akcji i dreszczyku emocji.Lia ciągle powtarza jaka jest zmęczona całą sytuacją a w pewnych kwestiach jest wręcz niesprawiedliwa.
Nie potrafi wybaczyć swojej przyjaciółce zdrady,której tak naprawdę nie była winna.Konflikt pomiędzy dziewczętami trwa przez większość książki.

Pomimo wsparcia tylu osób w ostatecznym momencie Amalia po prostu się poddaje.Proroctwo zakończyło się zbyt łatwo i zbyt szybko a całe to siostrzane poświęcenie,jakoś do mnie nie przemawia.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gemmabe Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Krąg ognia Śmierć i dziewczyna
Andrzej Klawitter
Okładka - Krąg ognia Niosący latarnie
Rosemary Sutcliff
Okładka - Krąg ognia Srebrna Gałąź
Rosemary Sutcliff
Okładka - Krąg ognia Zemsta
Sharon Osbourne
Okładka - Krąg ognia Ty
Zoran Drvenkar
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów