Królowa Śniegu

Królowa Śniegu, piękna i wzruszająca, komiczna i tragiczna, udowadnia raz jeszcze, że Cunningham jest jednym w wielkich powieściopisarzy tego pokolenia.

Najnowsza powieść autora bestsellerowych Godzin.

Barrett Meeks, utraciwszy miłość, przechodzi przez Central Park, gdy nagle coś każe mu spojrzeć w niebo, na którym widzi, mgliste światło niczym przyglądające mu się boskie oko. Chociaż Barrett nie wierzy w wizje - ani w Boga - nie może zaprzeczyć temu, co widział.

W tym samym czasie Tyler, jego starszy brat, próbuje - bez powodzenia - napisać piosenkę ślubną dla Beth, swej ciężko chorej przyszłej żony.

Barrett, dręczony myślą o ujrzanym świetle, nieoczekiwanie zwraca się ku religii. Tyler nabiera przekonania, że jedynie narkotyki będą w stanie wyzwolić jego najgłębsze moce twórcze. Gdy Beth próbuje znaleźć w sobie odwagę, by stawić czoło śmiertelności i niespodziewanie znajduje wsparcie w przyjaciółce Liz, cynicznej, lecz przewrotnie opiekuńczej starszej kobiecie.

Cunningham śledzi losy Barretta, Tylera, Beth i Liz, gdy każde z nich kroczy własną, odrębną drogą ku transcendencji. W swej subtelnej, klarownej prozie okazuje głęboką empatię wewnętrznie rozdartym bohaterom i wyjątkowe zrozumienie dla tego, co kryje się w samym środku ludzkiej duszy.

Książka pod patronatem radiowej Trójki.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. REBIS opublikował jego powieści Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).

Informacje dodatkowe o Królowa Śniegu:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-10-21

Kup książkę Królowa Śniegu

Królowa Śniegu - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2015-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam, Wydane w świat,
Dziki łabędź i inne baśnie
Michael Cunningham0
Okładka ksiązki - Dziki łabędź i inne baśnie

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą?...

Z ciała i z duszy
Michael Cunningham0
Okładka ksiązki - Z ciała i z duszy

Poruszające studium ludzkich namiętności pióra autora Godzin Lata czterdzieste. Constantine Stassos, grecki imigrant, w poszukiwaniu lepszego życia przybywa...