Kronika zapowiedzianej śmierci

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2009-08-11
ISBN: 978-83-7495-6-37-6
Dodał/a książkę:dallea
"Kronika zapowiedzianej śmierci" to arcydzieło konstrukcji, pisarskiej wstrzemięźliwości i reporterskiej dociekliwości. Bohaterem jest tu zbiorowość - świadek i komentator swoistego rytuału śmierci zadanej zgodnie z przestrzeganym przez wszystkich kodeksem zasad. Nikt tej śmierci - łącznie z zabójcami - nie chce, ale wszyscy na tę śmierć z różnych powodów się zgadzają. W środku nocy poślubnej pan młody, stwierdziwszy iż jego żona nie jest dziewicą, zwraca ją rodzinie. Dziewczyna wyznaje, kto jest sprawcą hańby. Zgodnie z kodeksem honorowym bracia muszą ją pomścić, zabijając wskazanego przez siostrę uwodziciela. I choć robią wszystko, by o ich zamiarze dowiedziało się całe miasteczko, z nadzieją iż ktoś ich powstrzyma, do zapowiadanego zabójstwa, w wyniku splotu fatalnych okoliczności, ale i cichego przyzwolenia, jednak dochodzi.
dallea plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jak dobra to książka świadczy fakt, iż przeczytałam ją już drugi raz. Jest w niej coś wciągającego. Mimo, że od razu wiadomo jak się kończy - to czyta się ją z prawdziwym zaciekawieniem.
Monika87 Linia koment
Przeczytane:2015-09-05, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,