Krwawi władcy i wredne królowe

Tom 19 cyklu Strrraszna historia

Żaden kraj nie miał tylu krwawych władców i wrednych królowych, co stara, dobra Anglia.
Od Wilhelma Zdobywcy po Elżbietę II, na angielskim tronie zasiadały indywidua rodem z galerii potworów i gabinetów osobowości.
Nie wierzysz? To poczytaj...
* który władca dobiegł życia kresu, spadając z sedesu,
* dlaczego trup króla Jana wiercił się w grobie,
* kto jeździł w karocy z dynią na głowie,
...i przeniknij razem z duchami przez mury ponurych rezydencji, żeby poznać krwawe knowania, lekarskie spiski i wstydliwe tajemnice królewskich komnat.

Jeśli marzysz, że zasiadasz na tronie w królewskiej koronie, przeczytaj tę książkę i lepiej nie bierz berła do ręki! Chyba, że chcesz popaść w paranoję, zdziwaczeć, nabrać morderczych skłonności, a potem zginąć marnie.
I wiedz, że nawet po śmierci nie dadzą ci spokoju...

Informacje dodatkowe o Krwawi władcy i wredne królowe:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2011-02-07
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Cruel kings and mean queens
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Ilustracje:Kate Sheppard

Kup książkę Krwawi władcy i wredne królowe

Krwawi władcy i wredne królowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - mila0121
mila0121
Przeczytane:2020-11-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Wspaniała książka, nie tylko dla dzieci! Cała seria jest napisana ciekawie, z humorem i dreszczykiem. Terry Deary ma w sobie to coś, dzięki czemu potrafi zatrzymać czytelnika że sobą na dłużej, nawet jeżeli ma się "przejść" przez liczne tomy serii. Gdy ktoś w ten sposób "potraktował" historie Polski, nauka byłaby przyjemnością.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

KRWAWO, WREDNIE I Z HUMOREM

Niniejszy tom „Strrrasznej historii” jest uważany za jeden z najbardziej kontrowersyjnych w serii. Nie z powodu tytułu (ale trzeba przyznać, że „Krwawi władcy i wredne królowe” nie brzmi jak lektura dla najmłodszych), ani też zawartości, która nie różni się od zawartości innych tomów serii. Czym zatem? Z jakże prozaicznego powodu: wszystko przez żarty z księcia Karola i królowej Elżbiety II. Bywa. Wszystko inne jednak, każda z tych rzeczy, za której czytelnicy pokochali „Strrraszną historię” jest tu na swoim miejscu i na wszystkich miłośników serii czeka jak zwykle świetna, ucząca niejednego zabawa, którą pochłania się jednym tchem.

Ale najpierw kilka słów o zawartości. Co znajdziemy w tej części oprócz żartów z koronowanych głów Wielkiej Brytanii? Przede wszystkim dużo intrygujących faktów na ich temat, bo właśnie angielscy władcy są tematyką niniejszej części. A skoro władcy, to i oczywiście spiski, krwawe zamachy, próby przejęcia władzy, swoista gra o tron i wstydliwe sekrety, których nie brak na żadnym przecież dworze. Bo czyż król umierający po spadnięciu z sedesu nie jest jednym z nich? Ale królowie i królowe nie ginęli tylko w zabawny sposób. Ich codzienność była krwawa, a wśród nich nigdy nie brakowało wrednych typów. Jakie wstydliwe sekrety skrywał Jakub I? Którzy królowie potrafili czytać, a którzy nie? I który władca był tak silny, by wskoczyć na konia w pełnej zbroi?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/strrraszna-historia-krwawi-wadcy-i.html

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2012-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka,
Trojański kłamca
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Trojański kłamca

Troja, 1180 rok p.n.e. Acheron jest pieśniarzem i najlepszym kłamcą w Troi. W jego opowieściach książę Parys i bohaterowie trojańscy urastają do rangi...

Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa

Historia z podwójną dawką horroru! - Jak w czasie I wojny światowej można było ocalić życie, wąchając własne siuśki? - Dlaczego w II wojnie światowej...