Kryzys szkoły

Obecny system szkolny charakteryzuje olbrzymia presja związana z nauką, egzaminami i pracą domową. Uczniowie nie są w stanie jej sprostać bez pomocy rodziców. Jesper Juul, duński pedagog i terapeuta, twierdzi, że właśnie to jest głównym powodem wielu konfliktów w domu i napięcia w relacjach z dziećmi.

W niniejszej książce JUUL analizuje problemy współczesnej szkoły z punktu widzenia ucznia, nauczyciela i rodzica. Jego wieloletnie doświadczenie i wiedza o tym, czego potrzebuje dziecko,a potem młody człowiek, nadają jego słowom i radom wyjątkowe znaczenie.

Nauczycieli namawia do większej odpowiedzialności za wykonywany zawód, a rodziców do zaangażowania i większej wiary w siły i starania swoich dzieci

Informacje dodatkowe o Kryzys szkoły:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-12-10
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-62445-50-9

Kup książkę Kryzys szkoły

Kryzys szkoły - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-10-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki,
Dla mnie potwierdzenie tego co oczywiste - szkoła psuje nasze dzieci. To co wypracowane przez lata zostaje zniszczone przez system. Polsce daleko do Danii, a autor i tak widzi niedoskonałości w systemie duńskiego szkolnictwa. Poczytać jednak warto, by docenić trud jaki wkładają dzieci by przebrnąć przez szkolną codzienność.
Być mężem i ojcem. Książka dla niego
Jasper Jull0
Okładka ksiązki - Być mężem i ojcem. Książka dla niego

To książka dla prawdziwych mężczyzn! Nie znajdziecie w niej łatwego przepisu na życie, ale mnóstwo inspiracji i refleksji na temat tego, co dzisiaj znaczy...