Krzyż Romanowów

Ponad wiek temu, zdesperowana młoda kobieta wydostaje się na brzeg opuszczonej arktycznej wyspy, niosąc ze sobą niebezpieczny sekret ale także krzyż inkrustowany szmaragdami. Sto lat później, działania człowieka, historia i natura zbiegają się na tym samym złowrogim brzegu z mocą wystarczającą, by zmiażdżyć cywilizację taką jak ją znamy. Zapierająca dech w piersiach historia sięga od czasów rosyjskiej dynastii po współczesną Arktykę, gdzie wiekowy lodowiec odsłania wstrząsającą tajemnicę, którą ukrywał ponad sto lat. Zapomniane zagrożenie, które z początkiem XX wieku ogarnęło świat, może nagle wrócić. Rozpoczyna się batalia z czasem i epidemią strachu.

Informacje dodatkowe o Krzyż Romanowów:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013-09-25
Tytuł oryginału: The Romanov Cross
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Ilustracje:Robert Kempisty

Kup książkę Krzyż Romanowów

Krzyż Romanowów - opinie o książce

Avatar użytkownika - SeniorittaSandri
SeniorittaSandri
Przeczytane:2017-04-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z moich ulubionych. Szukam czegoś podobnego
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-04-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka porywająca od samego początku. Splata się w niej historia Romanowów i Rasputina, krajobrazy skandynawskie, świat medyczny oraz wojskowy. Książka pełna akcji od której nie sposób się oderwać!

Tajemniczy krzyż znaleziony przez miejscowego cwaniaczka, niezamieszkana wyspa uważana za przeklętą, zagrożenie potworną epidemią. Jaki związek z tym wszystkim ma rodzina ostatniego cara Rosji? Takie historie uwielbiam, to zawsze na mnie działa. Fabuła nie jest przesadnie rozbudowana, z tego pomysłu dałoby się jeszcze trochę wycisnąć, a zakończenie widziałabym nieco inaczej, ale mimo wszystko czytałam z ogromną przyjemnością. Najbardziej interesująco wypadły rozdziały poświęcone córce cara. Trochę żałuję, że ten wątek i cała część poświęcona badaniom na wyspie nie zostały jeszcze bardziej rozbudowane. Generalnie widzę wady tej książki, ale nie mają dużego wpływu na moją ocenę, bo zwyczajnie lektura sprawiła mi ogromną frajdę.

Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Krew i lód
Robert Masello0
Okładka ksiązki - Krew i lód

Niezapomniany, pełny napięcia thriller Roberta Masello to powieść przygodowa, które zbliża kontynenty i stulecia. Zapierająca dech w piersiach historia...