Książka do przeżycia

Trudno opisać tę książkę, ale jak się do niej zajrzy, to już nie można się oderwać! Czy myślisz czasem, że powinieneś poświęcać więcej czasu różnym ludziom i rzeczom, które są dla Ciebie w życiu ważne? Oto trzymasz w rękach coś, co bardzo się wyróżnia na tle zalewających nas ze wszystkich stron produktów cyfrowych – książkę, która pomoże Ci żyć pełnią życia. Ta książka wskaże Ci drogę do refleksji nad własnymi przekonaniami, celami, przyjaźniami, wspomnieniami i marzeniami. Zawiera szczyptę inspiracji i ziarnko refleksji. Jest naprawdę wyjątkowa, pełna mądrych słów w atrakcyjnej oprawie. Weź ją do ręki i nadaj jej niepowtarzalny charakter. Noś tę książkę przy sobie. Inaczej niż miliony tekstów, które możesz dziś bez trudu pobrać z internetu, ona może dać Ci szczęście. Tom Chatfield brytyjski pisarz i felietonista BBC. Wybitny znawca nowych technologii. Autor sześciu książek, które zostały przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Tworzy i projektuje treści do gier, aplikacji. Ukończył doktorat na St John College, Oxford. Mieszka w Kent z żoną i kilkoma pół-dzikimi zwierzętami.

Informacje dodatkowe o Książka do przeżycia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-02-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8069-247-3

Kup książkę Książka do przeżycia

Książka do przeżycia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Poszukiwanie inspiracji to coś zupełnie innego niż poszukiwanie potwierdzenia słuszności własnych przekonań czy wypracowanie konsensusu. Nie trzeba się z niczym zgadzać, żeby odnaleźć w sobie inspirację. Tak w szerszym kontekście - nie trzeba się nawet zgadzać z samym sobą." Kiedyś bardzo chętnie sięgałam po poradniki, teraz już rzadziej do nich zaglądam, jednak zainteresowała mnie ta książka ze względu na jej główne przesłanie, skupienie się bardziej na ludziach niż na rzeczach i zaprzyjaźnienie się z samym sobą. Właśnie takie myśli już od dawna mi towarzyszą, zastanawiam się jak przekonująco przekazywać je swoim dzieciom, chciałabym, aby także w dorosłym życiu były wyczulone na potrzeby innych, nie zatraciły wiary w siebie, optymizmu i pragnienia realizowania własnych marzeń. Otaczająca nas rzeczywistość żyje w wielkim pośpiechu, brakuje w nim naturalnych niegdyś okresów wyciszenia, rozmów z samym sobą, docierania do tych największych wartości uczuciowych w życiu człowieka, poddaniu w wątpliwość niektórych oczekiwań świata wobec nas. I właśnie ta książka stara się uświadomić nasze podejście do szczęścia, odkrywa prawdę przekonań, siłę marzeń i relacji z innymi ludźmi, zachęca do odzyskania kontroli nad czasem, ćwiczeń improwizacyjnych, kreatywności i aktywnego słuchania. Poradnik wyróżniający się zdecydowanie na tle innych swoją siłą przekazu, pomysłowością treningów i atrakcyjną formą graficzną. Każdy znajdzie w nim coś inspirującego, można w dowolnym momencie do niego powrócić, tak aby nabrać odpowiedniego dystansu do wielu spraw. Przez ponad miesiąc książka towarzyszyła mi w wędrówkach w głąb siebie, z chęcią podążałam tropem aktywnej komunikacji, mocniej otworzyłam się na twórcze wyzwania, efektywnie poddałam licznym refleksjom i przemyśleniom. Autor zachęca nas do przełamania rutyny, uważnego rozglądania się wokół siebie, uruchomienia pamięci i wielopoziomowego odczuwania wrażeń zmysłowych, spoglądania we wspomnienia jako sposobu na zrozumienie świata, doskonalenia się w sztuce bycia sobą. Publikacja wzbogacona została licznymi cytatami, które świetnie wkomponowały się w omawiane zagadnienia. Większość z nich znałam, a jednak przyjemnie było przypomnieć je sobie, spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy. Warto sięgnąć po ten poradnik, zapoznawać się z nim, to świetne źródło inspiracji do rozmowy z samym sobą, zmodyfikowania lub utwierdzenia się w wyznaczonych hierarchiach wartości, pewnego przypomnienia o cenności życia. Trzeba zatrzymać się na chwilę i skontrolować aktualność naszych życiowych celów, przyjrzeć się ścieżce kariery, pasji, pragnieniom i marzeniom. A kiedy już wiemy, czego tak naprawdę oczekujemy od siebie i jakich zmian chcielibyśmy dokonać, łatwiej jest nam wówczas podążać zmodyfikowanym kierunkiem samorealizacji osobistej i zawodowej, a dzięki temu lepiej rozumieć siebie i innych. Liczy się teraźniejszość, ale niech to będzie świadoma wędrówka wyznaczonym szlakiem życia, nauczmy się wykluczać to co nas ogranicza. bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - MarthaOakiss
MarthaOakiss
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Zapewne słowo "kreatywność" w kontekście literatury kojarzy Wam się ze wszelkimi publikacjami opartymi na destrukcji oraz skierowanymi głównie do młodzieży. Coraz częściej jednak na naszym rynku pojawiają się twórcze twory w formach dziennika, pozwalające na zapisanie swoich różnych przemyśleń i emocji - i na uwolnienie ich po latach jako wspomnień. Tym razem książka do zniszczenia kolorowania przeżycia. Co więcej, to książka dla dorosłych - dla tych, którzy już swoje przeżyli, z większościami zjawisk się zetknęli, wiedzą, jak zbudowany jest świat, ale nie zdają sobie sprawy, jak to wszystko na nich działa. Dla osób, które w wirze pracy gubią cząstkę własnego "ja" i trzeba im pomóc się do niej dokopać. To materiał skłaniający do refleksji, pomagający w uświadomieniu sobie pewnych spraw dotyczących naszych celów, marzeń i przekonań; dotykających przyjaźni i rodziny, wskazujący popełniane przez nas błędy. A, jeżeli chcemy, dostrzeżemy także wskazówki na poprawę. Autor, Tom Chatfield, brytyjski (?) pisarz i felietonista BBC (?), znajduje jeden główny powód, dla którego potrzebujemy tej publikacji - media. Nie ukrywajmy, jesteśmy ludźmi uzależnionymi od internetu, portali społecznościowych, tweetów, SMSów i e-maili. Wydaje się, że nasze życie dzięki tym technologiom staje się prostsze. Może. Ale jak wiele wirusowego, tłustego jedzenia trafia przez to do naszych głów? Jak bardzo jesteśmy kontrolowani i manipulowani, tracąc przez to władzę nad własnym życiem? A życie trzeba przeżyć. To właśnie chce nam dać autor - władzę nad swoimi myślami, losem, przyszłością, kontrolę nad czasem i tym, co robimy. Wbrew pozorom to książka dla osób kochających technologię i zmiany statusów na facebooku. Po to powstała. By uświadomić, że w pewnym momencie przestaliśmy myśleć. Do Książki do przeżycia podchodziłam sceptycznie. Po próbie wypełnienia kilku stron, po towarzyszącym temu dziwnym uczuciu w żołądku, doszłam do wniosku, że to naprawdę działa. Zapewne nie na wszystkich w takim samym stopniu, ale jeśli ktoś jest wystarczająco dojrzały, jeżeli wiele przeszedł i w jego życiu świat wielokrotnie przybierał czarne barwy, to ten dziennik uświadomi, pomoże odetchnąć z ulgą, uwolni pewne tamy i zmieni sposób, w jaki patrzy się na otoczenie. Nie tylko ze względów technologicznych, które w pewnym momencie schodzą na dalszy plan. Liczy się tylko to, co było, jest i będzie, z naciskiem na przyszłość, którą usilnie zechcemy zmienić, zaprojektować na nowo. Z Książką do przeżycia polecam zaszyć się gdzieś w kącie, w samotności, bez telefonu - i uwolnić kłębiące się w nas emocje. http://secret-books.blogspot.com/2016/03/przezyj-to-lepiej-z-ksiazka-do-przezycia.html