Okładka - Kształcenie szkolne. Podręcznik skutecznej dydaktyki

Data wydania: 2007
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-60-80711-8
Dodał/a książkę:Szczepanik
Podręcznik wybitnego dydaktyka polskiego pokazuje proces nabywania wiedzy i kompetencji dydaktycznych przez nauczyciela. Autor umiejętnie łączy teorię i praktykę, aby odpowiedzieć na pytania: * Czego uczy szkoła? * Jak kierować uczeniem się? * Jak poznać osiągnięcia szkolne ucznia? Książka przydatna zarówno dla studentów pedagogiki, młodych nauczycieli, jak i doświadczonych pedagogów. Prof. zw. dr hab. BOLESŁAW NIEMIERKO, pedagog, uczony i wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim. Autorytet w dziedzinie pomiaru dydaktycznego. Założyciel i kierownik seminarium doktoranckiego pomiaru dydaktycznego, oceniania osiągnięć uczniów i diagnostyki edukacyjnej, a także Podyplomowego Studium pomiaru Dydaktycznego i Podyplomowego Studium Ewaluacji Dydaktycznej; stypendysta Fulbrighta, IREX i Fundacji Kościuszkowskiej; laureat Nagrody Wydziału I PAN (dwukrotnie) Publikacje: "O powodzeniu nauczyciela w pracy dydaktyczno-wychowawczej", "Testy osiągnięć szkolnych", "Pomiar sprawdzający w dydaktyce", "Ogólnopolskie badania osiągnięć uczniów, nauczycieli i szkół", "Między oceną szkolną a dydaktyką", "Pomiar wyników kształcenia", "Ocenianie szkolne bez tajemnic". "Profesor Niemierko należy do nielicznego grona wybitnych dydaktyków polskich [...] [jego] dydaktykę nazwałbym dydaktyką narracyjną [...] Podręcznik prezentuje poznanie (nabywanie wiedzy i kompetencji dydaktycznych) narastające w trakcie stawania się nauczycielem. Poznawanie jednocześnie ksiąg, teorii, ale też rad i sposobów wywiązywania się z zadań zawodowych. [...] Otrzymaliśmy [...] wartościową propozycję wykładu dydaktyki dla nauczycieli przyszłych (głównie!) i już pracujących, otrzymaliśmy też pewną propozycję teoretyczną dla dydaktyków badaczy i metodyczną dla wykładowców dydaktyki. Wprowadzenie tej książki w obieg myśli dydaktycznej i do sal wykładowych jest pożądane bez żadnych warunków wstępnych." Z recenzji prof. dr. hab. Krzysztofa Kruszewskiego Katedra Dydaktyki Wydziału Pedagogicznego UW Wyższa Szkoła Pedagogiczna ZNP
andr Linia koment