Kto następny?

,,Kto następny?" zaprasza do świata przypadkowych milionerów, zwycięzców loterii. Czy łatwo jest udźwignąć brzemię wielkich pieniędzy?

Wśród szczęśliwych zwycięzców wielkiej kumulacji loteryjnej znalazł się cały przekrój francuskiego społeczeństwa. Chantal jest rozwiedziona, ma dorosłego syna, pracuje w prefekturze ze swoją bliską przyjaciółką. Bruno miał rodzinę, ale porzucił ją i zamieszkał pod mostem Austerlitz. Capucine to wcielenie nowoczesnej kobiety. Nic jej nie krępuje, sama decyduje o tym, z kim się spotyka, gdy porzuca jednego z kochanków, zabiera mu, wydawałoby się bezwartościowy, los loteryjny. Urzędniczka, emeryt, bezdomny, singielka z wyboru i para zakochanych. Na uroczystości wręczenia nagród rozmawiają, snują plany na przyszłość i dobrze się bawią w swoim towarzystwie.

Murielle Renault (1972) urodziła się i dorastała w Normandii. Obecnie mieszka w Paryżu. Dotychczas napisała cztery powieści: Enfin la vérité sur les contes de fées (2007), Le Strip-tease de la femme invisible (2008), Oui? (2011) oraz A qui le tour ? (2013).

"Ta słodko-gorzka historia sprawi, że już nigdy nie będziemy czekać na kumulacje loterii, które pozwolą nam korzystać z życia i życzyć sobie w nich jakiejkolwiek wygranej".

Nadine Monfils, ,,Focus"

"Szczęście trwa krótko, obraca się w zły sen. Euforia przechodzi, zwycięzcy są uwięzieni w rzeczywistości i nic nie idzie dobrze. Prawdziwa złota katastrofa".

Philippe Vallet, ,,FranceInfo

Informacje dodatkowe o Kto następny?:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-04-23

Kup książkę Kto następny?

Kto następny? - opinie o książce