OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Kto sieje wiatr

Ocena ( 8 osób )
5.2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2014-05-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788372789471
Liczba stron: 550
Dodał/a książkę:elibri

Kolejny świetny kryminał  z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy. Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą znaleźć winnych śmierci dwóch osób, a krąg podejrzanych ciągle się poszerza...

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment

Lubię kryminały Nele Neuhaus i Kto sieje wiatr również spełnił moje oczekiwania. Fabuła jest wielowątkowa, nieprzewidywalna, w której nic nie jest takie jak się od początku wydawało.
Dużym plusem są retrospekcje i narracja z perspektywy wszystkich bohaterów. Autorka poruszyła tu wiele życiowych tematów takich jak przekręty czy pogoń za pieniędzmi. Trochę irytowały mnie opisy wykonywanych codziennych czynności przez bohaterów, ale z każdym rozdziałem było ich coraz mniej i przestało mi to przeszkadzać.
Widzę, że autorce nie brakuje pomysłów na tematy do swoich książek i doskonale się przygotowuje. Interesujące portrety psychologiczne postaci i trzymanie napięcia - Autorka w tym naprawdę jest rewelacyjna.
Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam historię, nie mogłam się oderwać nawet na chwilę. Kryminał jest wciągający i pokazuje różne oblicza ludzi. Pokazuje jak pozory mogą mylić. Polecam tę książkę osobom lubiącym nieskomplikowane historie z aferami w tle. Zapewniam, że ani na chwilę nie można się nudzić podczas lektury.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
"Kto sieje wiatr, zbiera burzę", o czym przekonali się bohaterowie wydarzeń opisanych przez Nele Neuhaus. Kolejne śledztwo Pii Kirchoff i Olivera von Bodensteina prowadzone jest właściwie przez samą Pię, tuż po powrocie z urlopu. Śmierć stróża nocnego w firmie zakładającej farmy wiatrowej - wypadek czy morderstwo? Akcja rozgrywa się wokół budowy farmy wiatrowej i kupna spornej łąki, której właściciel w trosce o środowisko nie zamierza sprzedać. Kiedy zostaje zamordowany rośnie liczba podejrzanych. Wszechobecny fałsz i kłamstwa, intrygi, zemsta oraz próby przekupstwa, tajemnicze wypadki i przenikliwy umysł Pii. To wszystko gwarantuje czytelnikowi mnóstwo emocji i sprawia, że od książki nie sposób się oderwać. Dodatkowo tematyka tego kryminału osobiście mnie interesuje, zatem pochłaniałam kolejne strony z wypiekami na twarzy.
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Zaczyna się od śmierci stróża nocnego, alkoholika z wyskokami, z firmy WindPro, która zamierza na pobliskiej łące postawić farmę wiatrakową. Jednakże właściciel tej łąki, niejaki Ludwik, mimo nacisków szefów tej firmy i własnych dzieci, będących w spirali zadłużenia, nie zamierza jej sprzedawać. Pewnej nocy Ludwik zostaje brutalnie zamordowany... Czy motywem zbrodni była łąka warta miliony? Czy też te dwa zgony są ze sobą powiązane, a sprawca wywodzi się z kręgów przeciwników energetyki wiatrowej?

Pisarka stworzyła intrygujący labirynt, z wątków przeplatających się pomiędzy bohaterami, którzy to mają własne tajemnice. Jannis jest byłym pracownikiem WindPro, a teraz prowadzi inicjatywę NIE dla elektrowni wiatrowych; rozchwiany emocjonalnie nastolatek Mark jest zakochany w partnerce Jannisa- Ricky, która uwielbia bezkrytycznych wielbicieli; Nika to tzw. ,,szara myszka", której prawdziwa tożsamość okazuje się być sporym zaskoczeniem dla wszystkich. Także prowadzący śledztwo policjanci: Pia i Oliver zmagają się z problemami osobistymi- Oliver po chwilach paniki i strachu na debacie odważy się dopuścić pewną osobę do swojego prywatnego życia, co może mieć katastrofalne skutki dla prowadzonego śledztwa. Pośród animozji rodzinnych, tajemnic i kłamstw, za żądzą zemsty, ogromnymi pieniędzmi oraz nepotyzmem ukrywa się ktoś, dla kogo życie ludzkie nie gra większej roli. Bo kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. I żniwo śmierci. W tle pojawia się także ogólnoświatowy spisek dotyczący polityki klimatycznej.

Nie mam zastrzeżeń, jeśli chodzi o akcję. Jest dynamicznie, są elementy napięcia i zaskoczenia, uknuta intryga jest nieprzewidywalna i perfidna. Rozpoczęte wątki są wytłumaczone i precyzyjnie poprowadzone, choć z początku może wydawać się inaczej- na raz jest tego dosyć sporo.

,,Kto sieje wiatr" mogę polecić sympatykom wielowątkowym kryminałów z elementami polityczno-obyczajowymi, gdzie występują dobrze zarysowane psychologicznie postacie- nawet te drugoplanowe. Znalazłam informację, że to kryminał z cyklu Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 5) co mnie ogromnie cieszy, bo oznacza to, że mogę pokusić się o kolejne spotkanie z prozą pisarki.
sarenka29 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
http://ksiazeczkidopoduszki.blogspot.com/2014/07/nele-neuhaus-kto-wiatr-sieje.html
wordila Linia koment
Przeczytane:2016-10-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2016,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2015-10-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 2015,Mam,
beatrycze66 Linia koment
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
fdsm Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agga Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Kto sieje wiatr Operacja cyrk
Jrn Lier Horst
Okładka - Kto sieje wiatr Mysi domek. Sam i Julia w Lunaparku
Karina Schaapman
Okładka - Kto sieje wiatr Sługa lamy. Baśnie tybetańskie
Elżbieta Walter
Okładka - Kto sieje wiatr Ciocia Jadzia na wsi
Eliza Piotrowska
Okładka - Kto sieje wiatr Wesoły Ryjek i lato
Wojciech Widłak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów