Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt

Co Newton ma wspólnego z komarem w czasie deszczu? Jak nartnikowi udaje się chodzić po wodzie, a kotu pokonać grawitację? W jaki sposób japońska pszczoła zabija wroga ciepłem? Dlaczego węże udają wężyce , a ssaki sikają 21 sekund? Po co reniferom światło ultrafioletowe przy poszukiwaniu jedzenia? To jedyna książka, w której poznasz zwierzęce sztuczki i przekręty wykorzystujące prawa fizyki . Dzięki niej inaczej spojrzysz na kota pijącego wodę czy wiewiórkę stroszącą ogon . Dowiesz się o najnowszych badaniach, odkryciach i eksperymentach fizycznych i zrozumiesz zachowanie zwierząt w walce o przetrwanie . To cudowna, mądra, dzika i naukowa podróż po świecie zwierząt .

Informacje dodatkowe o Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt:

Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkanonstop
ksiazkanonstop
Przeczytane:2019-03-10,

Ludzie kochani, książka z którą dzisiaj przychodzę, jest warta tego, żeby ją przeczytać nie jeden raz ale kilka i niekoniecznie od deski do deski a na wyrywki. Drugiej takiej pozycji nie uświadczycie, to pewne! Początek opinii niezwykły ponieważ prezentowany tytuł jest nadzwyczajny. Zwierzęta są rewelacyjne. Gdy je obserwujemy, bez trudu szybko możemy stwierdzić ten fakt. Jeśli wgłębimy się w ich wnętrza, spostrzeżemy, że są niezwykle mądrymi istotami. Wszystkie, bez wyjątku, są niesamowite a książka "Kudłata nauka..." tylko to potwierdza. Pierwsze co zauważamy to rzecz jasna okładka. Dla mnie cudna, inna, wyjątkowa bo przecież skrywa w sobie coś wyjątkowego, więc jak mogłoby być inaczej. Każda strona to tak na prawdę kolejna informacja godna przyswojenia i uwagi. Trudno wszystko zapamiętać. Każdy czytelnik jakiś inny fakt zapisze w pamięci jako "najistotniejszy". Osobiście mam ich kilka ale jestem przekonana, że kiedy wrócę do niej, coś innego okaże się ważne bądź ważniejsze. Na ponad trzystu stronach autorzy uświadamiają nas, iż nasi mali przyjaciele wcześniej niż my, poznali fizykę i skrzętnie wykorzystują ją w życiu. To niesamowite!

Publikacja została podzielona na sześć rozdziałów zatytułowanych kolejno: ciepło, siły, płyny, dźwięk, elektryczność i magnetyzm, światło. W każdym z nich kryje się mnóstwo przystępnie i humorystycznie podanych ciekawych faktów z życia zwierząt. Nie sposób tutaj przytoczyć wszystkie informacje, jakie wzbudziły moje zainteresowanie nie mniej jednak chcę zaznaczyć, że z wielkim zaciekawieniem zagłębiłam się w wątek o wężach, jest to niesamowite, iż te stworzenia potrafią... zmieniać płeć...! Wzmianka o tym, co się dzieje, kiedy psy otrzepują swoje futra z nadmiaru wody, także jest godna uwagi, jak i wszystko. Pewnie się powtarzam, lecz po prostu na prawdę czyta się tę pozycję z otwartymi ustami. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że mam "Kudłatą naukę..." na swojej półce. To bardzo wartościowa książka, kolejna perełka w literaturze przyrodniczej. Po tej lekturze odczujemy apetyt na więcej i spojrzymy inaczej na zwierzaki. Dodaję do ulubionych i Wam gorąco polecam. Genialna.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789