Opis ksiązki
Kup Teraz

Kuka Muka i uciekające uszy

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-08-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-776-8
Liczba stron: 40
Dodał/a książkę:czytam

Gdzie są moje uszy? Ostatni raz je widziałam, jak czmychały schodami na podwórze. Co ja teraz zrobię? A może je od kogoś pożyczę? Królicze? Za puchate. Słoniowe? Za duże. Małpie? Za włochate. Żadne nie pasują. Ratunku! Czy Kuka Muka odnajdzie swoje uszy? Oto co się może przydarzyć dzieciom, które nie słuchają ani mamy, ani taty, ani nawet babci

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
CzytajacaMama plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-23, Na półkach: Przeczytałem,


Są takie książki, które z przyjemnością czytają dzieci i ich rodzice. Książki, które mimo, że są adresowane do małego odbiorcy, przemycają też coś dla dorosłych. Seria książek o [i]Kuce Muce[/i] należy właśnie do tej kategorii.
Kuka Muka to kilkuletnia dziewczynka, która czasami zupełnie traci słuch. Nie jest jednak chora na żadną egzotyczną chorobę, uszy myje codziennie, a mimo to nie słyszy, kiedy wołają ją mama, babcia albo tata. Pewnego dnia mama Kuki Muki stwierdza, że dziewczynce uszy są zupełnie niepotrzebne, skoro i tak nie słyszy. I wtedy dzieje się coś niesamowitego! Uszy Kuki Muki odpadają, uciekają na podwórko i znikają gdzieś w mieście. Kuka Muka rusza na poszukiwania, ale nigdzie nie może znaleźć swojej zguby. Decyduje się pożyczyć uszy od kogoś innego, aż w końcu z pomocą Dyrektora ZOO udaje jej się znaleźć sposób, by uszy same do niej wróciły.
[i]Kuka Muka i uciekające uszy[i] jest napisana przystępnym językiem i jest łatwa w odbiorze, więc świetnie nadaje się zarówno dla maluchów, jak i trochę starszych czytelników. Ogromnym atutem książki litewskiej pisarki i ilustratorki Liny Žutautė jest szata graficzna. Ilustracje są bardzo kolorowe i można na nich znaleźć wiele zabawnych szczegółów, np. psa siedzącego z książką w łapach na toalecie albo grupę turystów-królików z Chin. Grafika stanowi tu drugą warstwę książki, którą można “czytać” obok tekstu. Mali czytelnicy, którzy dobrze przypatrzą się rysunkom, odkryją miejsca, gdzie przed Kuką Muką chowają się uszy, a dorośli znajdą dobrze sobie znane sceny z własnego życia. A na końcu książki dowiedzą się, kto jeszcze w domu Kuki Muki lubi gubić uszy.[i]Kuka Muka i uciekające uszy[/i] to świetna propozycja dla wszystkich dzieci, które czasem mają problem ze słyszeniem i słuchaniem. Ilustracje, tekst i treść książki tworzą nierozerwalną całość, która rozbawia, zaciekawia, a na dodatek uczy.


 

ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Przezabawna książeczka, która niesie również ogromne przesłanie edukacyjne - dzieci powinny słuchać rodziców i dziadków! Na przykładzie sympatycznej, ale i nieznośnej bohaterki mali czytelnicy mają szansę zrozumieć co może się zdarzyć, gdy nie będą grzeczne. To przestroga, napomnienie, ale na szczęście zakończone dobrą radą jak naprawić to, co zepsuliśmy.

Twarda oprawa i wesoła okładka to pierwsze na co napotykamy biorąc do ręki książeczkę. A później... jest jeszcze lepiej, bowiem natrafiamy na piękne, barwne ilustracje, które intrygują dziecko każdym detalem, rozśmieszają (pies czytający siedząc na toalecie czy ilustracja z ulicznego rozgardiaszu...), ale należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka. Każdy młody czytelnik będzie zachwycony tą pozycją i to nie tylko - jak wskazuje wiek odbiorcy - czteroletni. Moja córa jest niemal sześciolatką a wciąż przegląda i podczytuje, ogląda i zadaje pytania - to idealna pozycja dla żywych i nie zawsze grzecznych dzieci. Może choć w części ta historia czegoś je nauczy? Polecam gorąco!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/lina-zutaute-kuka-muka-i-uciekajace-uszy.html
Amarisa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kuka-muka-i-skrzat-nielad-oraz-kuka-muka-i-uciekajace-uszy-lina-zutaute/
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Paolla Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów