Kultura i cywilizacja krajów angielskiego obszaru językowego

Książka pt. Kultura i cywilizacja krajów angielskiego obszaru językowego przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy interesują się kulturą, literaturą, historią i życiem współczesnym mieszkańców krajów anglojęzycznych. Książka ta powinna stać się niezbędną pozycją dla przygotowujących się do olimpiady języka angielskiego, do egzaminów wstępnych na filologię angielską, a przede wszystkim dla maturzystów, którzy będą zdawać nową maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Będą oni musieli wykazać się nie tylko wiedzą językową, ale również znajomością realiów cywilizacyjnych i kulturowych krajów angielskiego obszaru językowego. Pierwsza część książki zawiera sześćdziesiąt zróżnicowanych ćwiczeń obejmujących szereg aspektów życia codziennego Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii i Irlandii, takich jak literatura, sztuka, film, nauka, polityka oraz instytucje. Drugą część stanowi rozbudowany klucz w formie leksykonu. Zamiarem autorek było stworzenie podręcznika, który może spełniać dwa podstawowe zadania: przekazywać wiedzę oraz ją testować.

Informacje dodatkowe o Kultura i cywilizacja krajów angielskiego obszaru językowego:

Wydawnictwo: maternus
Data wydania: b.d
Kategoria: Języki obce

Kup książkę Kultura i cywilizacja krajów angielskiego obszaru językowego

Kultura i cywilizacja krajów angielskiego obszaru językowego - opinie o książce