Okładka - Kurs tworzenia stron internetowych

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2002-11-26
ISBN: 8371978146
Dodał/a książkę:helion
Jak rozpocząć tworzenie swojej własnej strony WWW i co zrobić, by była ona atrakcyjna graficznie, przyjazna dla użytkownika i zgodna z sieciowymi standardami.

"Kurs tworzenia stron internetowych" to idealna pozycja dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie Internetu. Dowiesz się z niej, jak zabrać się do stworzenia swojej własnej strony WWW i co zrobić, by strona ta była atrakcyjna graficznie, przyjazna dla użytkownika i zgodna z sieciowymi standardami.

Autor nie zatrzymuje się na omówieniu podstaw, potrzebnych do stworzenia strony, takich jak język HTML i style CSS. Unikając skomplikowanego żargonu, w przystępny sposób przedstawia także bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak tworzenie skryptów w języku JavaScript i dynamicznych stron WWW, formularzy oraz wzbogacanie stron o mechanizmy e-commerce.

• Poznaj podstawy HTML-a i projektowania stron WWW
  • Utwórz za pomocą hipertekstowych połączeń, obrazków, tabel i map hiperpołączeń interesujące, interaktywne strony WWW.
  • Zaprojektuj witrynę internetową dla swojego przedsiębiorstwa, organizacji lub dla własnych celów hobbystycznych.
  • Wykorzystaj w projektowaniu stron internetowych najnowsze technologie, między innymi XHTML, DHTML, CGI, JavaScript, kaskadowe arkusze stylów (CSS) oraz ramki.
  • Dodaj do swojej witryny profesjonalne elementy interaktywne, takie jak forum dyskusyjne, chat i rozwiązania e-commerce.
Poza omówieniem technologii wykorzystywanych przy tworzeniu stron WWW, książka opisuje także popularne programy służące do tego celu. Po przeczytaniu "Kurs tworzenia stron internetowych" zostaniesz webmasterem w pełni tego słowa znaczeniu i zdobędziesz poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Jeśli czujesz, że w Internecie jest już wszystko, poza Twoją stroną, sięgnij po tę książkę!