Latem w Bad Fussing

Latem w Bad Fussing to książka szczególna. O sprawach tak zwyczajnych, że, zdawałoby się, niewartych uwagi. Ale tu, w pięknie obrazowanych przez autorkę opisach i relacjach, monotonia codzienności, banał koniecznych rytuałów egzystencji zamieniają się w niezwykły spektakl, uroczysty i fascynujący. Począwszy od prostej czynności budzenia się, poprzez celebrację posiłków, przygodę rutynowych zakupów, święto spacerów wśród pól, dyskretną koegzystencję z ptasim światem, Walentyna Wierzbicka odkrywa swój miniaturowy azyl prostego szczęścia i - strona po stronie - wciąga czytelnika do wspólnego radowania się jego urodą.

Informacje dodatkowe o Latem w Bad Fussing:

Latem w Bad Fussing - opinie o książce

Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2014-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Moje zdanie na temat książki Wierzbickiej jest trochę inne niż moich przyjaciół. Wszyscy widzą w tej książce piękną Bawarię i celebrowanie codzienności. A ja widzę wrażliwą kobietę, która jedynie w Bad Füssing może poczuć kim naprawdę jest: doskonałym obserwatorem ptasiego życia i pisarką ich życiorysów, które każdego dnia zmieniają się niczym kalejdoskop. Sądzę, że książka to dowód na możliwości jakie rodzą się w nas kiedy możemy poczuć się pełni miłości, radości i intelektu, który tworzył się przez lata. Książka pani Walentyny to dowód na to, że w każdym drzemią możliwości twórcze o ile potrafimy je wykorzystać.