Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych

Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych Sebastiana Mikosza to fascynująca opowieść o podniebnych podróżach i tym wszystkim, co je umożliwia.

Narzekamy na wysokie ceny biletów (nota bene – dostępnych coraz szerszym rzeszom podróżnych), a nie zdajamy sobie sprawy, ile czynników składa się na cenę biletu. Buntujemy się przeciwko nowatorskim metodom kontroli osobistej i złościmy się, kiedy z powodu nieprzyjających warunków atmosferycznych odwoływane są loty. Tymczasem wszystko, co robią linie lotnicze ma swoje uzasadnienie. A głównym priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów.

Mało kto wsiadając do samolotu, wie jak bardzo skomplikowany jest biznes lotniczy. A jest naprawdę skomplikowany! Zrozumiecie to po lekturze tej książki. Prócz tego przeczytacie m.in. o rejestracjach samolotów, sytuacjach kryzysowych i katastrofach lotniczych. Dowiecie się, dlaczego na każdych 100 miejsc sprzedaje się120 (!) biletów i czy tanie linie są naprawdę tanie.

Informacje dodatkowe o Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych :

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-06-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-62343-86-7

Kup książkę Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych

Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych - opinie o książce

Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Zabierałam się za tę lekturę z prawdziwą ciekawością, licząc na smakowite kąski z życia linii lotniczych. I rzeczywiście - niektóre zaserwowane informacje były wartościowym znaleziskiem, inne zaś śmiało określiłabym zapychaczami, nużącymi zwykłego czytelnika. Książka zaczyna się całkiem przyzwoicie, czyta się lekko i z zainteresowaniem chłonie wiadomości o funkcjonowaniu lotniska i jego obsługi. Brakuje jednak bogatszego okraszenia tych - nierzadko szczegółowych - opowieści anegdotami, które pozwoliłyby na złapanie oddechu przed kolejną wyliczanką. Z czasem lektura staje się nudna, zbyt poświęcona zagadnieniom ekonomicznym (co nie jest wadą, lecz zostało podane w dość niestrawnej formie) oraz zachwytom nad jakością innych linii lotniczych (i tu z niewielką dozą złośliwości zadać można pytanie, czemu prezes nie zachwyca się liniami, którymi rządzi). Rozumiem, że prowadzenie takiego biznesu jest skomplikowane, warto jednak z nieco większym luzem podejść do wspomnianych kwestii. Ubodło mnie także przedstawienie stewardes jako elementu dekoracyjnego, spełniającego głównie funkcje ozdobne. Na szczęście - poza niektórymi rozdziałami - książka jest napisana przystępnie, więc warto sięgnąć, aby zwiększyć swoją świadomość dotyczącą codziennych obowiązków i bolączek cywilnego lotnictwa. Dużym plusem są obszerne informacje o bezpieczeństwie, więc wszyscy bojący się latać, mogą wykorzystać tę książkę do rozwiania swoich obaw. Nie jest to lektura dla pasjonatów, bo ci zapewne niewielu nowych rzeczy się dowiedzą, ale laicy jak najbardziej mogą przeczytać.
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca