PL: Charakterystycznym dla późnego średniowiecza typem literatury związanej z pielgrzymowaniem do Ziemi Świętej były spisy miejsc świętych. Tradycja sporządzania takich lakonicznych, bezosobowych i często anonimowych zestawień miejsc godnych odwiedzenia sięga XIII stulecia. Można przypuszczać, iż opracowywano je z myślą o osobach oprowadzających pielgrzymów lub nawet o samych pątnikach przybywających z europy na Wschód. Książka prezentuje jeden z takich właśnie specyficznych "przewodników" anonimowego autora.EN: Loca peregrinationis terre sancte. Loca Peregrinationis terre sancte by Radulph of Iklingham as an example of the 14th century guide-book for pilgrims to the Holy Land

Informacje dodatkowe o Loca peregrinationis terre sancte. Czternastowieczny przewodnik po Ziemi Świętej:

Wydawnictwo: HISTORIA IAGELLONICA
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Loca peregrinationis terre sancte. Czternastowieczny przewodnik po Ziemi Świętej

Loca peregrinationis terre sancte. Czternastowieczny przewodnik po Ziemi Świętej - opinie o książce

Pielgrzymowanie do Ziemi Świętej w II poł XIV wieku
Mruk Wojciech0
Okładka ksiązki - Pielgrzymowanie do Ziemi Świętej w II poł XIV wieku

Druga połowa XIV stulecia to okres, gdy targana wieloma wewnętrznymi sprzecznościami chrześcijańska Europa nie była zdolna do podjęcia skutecznych działań...