Luksus według Jezusa

Jezus uosabia luksus, który Stwórca daruje swemu stworzeniu na każdym kroku. Wszystkiego udziela nam w nadmiarze - pokarmu na Ziemi jest więcej, niż kiedykolwiek mogłyby spożyć Jego stworzenia. W procesie tworzenia nowego życia wytwarzanych jest więcej plemników, niż byłoby to potrzebne w całej historii gatunku. Każde zwierzę i roślina mają znacznie więcej czasu, niż wymaga tego zaspokajanie ich potrzeb życiowych… A my? Jesteśmy prawdziwymi wirtuozami w odczuwaniu braku - przeciwieństwa luksusu. Niezależnie od tego, co potrafimy, co posiadamy i co osiągnęliśmy, wciąż zauważamy olbrzymią, stale rosnącą ilość rzeczy, których nie potrafimy, umiejętności, których nie posiadamy, oraz celów, których jeszcze nie osiągnęliśmy. Ta książka proponuje spojrzenie na rzeczywistość z innej perspektywy: nie braku i niedostatku, lecz obfitości i bogactwa. Prawdziwy luksus pochodzi z góry!

Informacje dodatkowe o Luksus według Jezusa:

Luksus według Jezusa - opinie o książce

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2013-08-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Książka w prosty sposób pokazuje jak wiele posiadamy i jakimi bogaczami jesteśmy, choć najczęściej uważamy, że jest inaczej. Luksus, o którym mowa w książce to nic innego jak prawo wyboru, podejmowanie decyzji, świadomość tego, co mamy i kim jesteśmy. Warta przeczytania bo ukazuje bogactwo w takich dziedzinach życia, w których sami byśmy tego nie dostrzegli.