Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną

Odkryj sekrety Mabon, dzięki praktycznemu i kompletnemu przewodnikowi dla współeczenuch magów i czarownic! Mabon, czyli sabat przypadający w czasie równonocy jesiennej, to ważny moment, w którym dziękujemy naturze za żyzne plony i świętujemy zakończenie żniw. Jest do drugi czas w roku, gdy dzień zrównuje się z nocą, więc to także dobra chwila, by przypomnieć sobie, że wszystko ma swój początek i koniec oraz swoją przeciwwagę. Właśnie w tym czsie równoważą się energie męska i żeńska, Boga i Bogini, życia i śmierci. Mabon to czas podsumowań i oceną osiągnięć oraz rozmyślaniem nad tym, co nas spotkało i co przeżyliśmy. Książka wprowadza czytelnika w historię i tradycję sabatu, a przede wszystkim pokazuje jak współcześnie celebrować to święto wykorzystując przepisy kulinarne, rękodzieło, rytuały, zaklęcia, modlitwy i inwokacje. Dowiedz się, jak świętować Mabon i czerp korzyści ze świąt Koła Roku.

Informacje dodatkowe o Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2015-09-03
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną

Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam,

Mabon to równonoc jesienna i święto końca zbiorów. Ten sabat obchodzony z 22 na 23 września jest dziękczynnym rytuałem skierowanym w naturę w podzięce za żyzne plony i urodzajne zbiory. W symbolice tego święta oznacza ono, że wszystko ma swój początek i koniec, tak jak narodziny i śmierć.

W książę Diany Rajchel mamy okazję poznać szczegóły tego święta. Jego historię, tradycje, celebrację, praktyki magiczne, przepisy kulinarne czy rękodzieło.

Książkę rozpoczyna Wstęp, w którym
autorka przedstawiła nam Koło Czasu, czyli cykle natury idealnie współgrające z obchodzonymi ośmioma sabatami, co odzwierciedlają nam cztery pory roku (cztery święta słoneczne dzielą rok na kwartały w zależności od pozycji słońca na niebie: Równonoc Wiosenna, Przesilenie Letnie, Równonoc Jesienna, Przesilenie Zimowe). Współcześni poganie często czerpią inspiracje z Koła Czasu.
Następnie książkę wyznaczają kolejek rozdziały, w których mowa o starych i nowych praktykach. Możemy tu uzyskać wiedzę na temat tego, jak dawniej, a jak współcześnie obchodzi się tytułowe święto. Jest tu również wzmianka o polskiej wersji tego święta, która kryje się pod nazwą dożynek.

W kolejnym rozdziale znajdziemy zaklęcia i wróżby na święto Mabonu... Brzmi nieco fantastycznie, jednak możemy stąd wyciągnąć wiele ciekawostek. Można nawet odkryć tajniki kart tarota czy poznać symbolikę podkowy na szczęście

W rozdziale "Receptury i rękodzieło" poznamy przepisy np na dożynkowy chleb, bruschette, ogórki w miodzie czy ciasto buraczkowe. I ta część jest zdecydowanie moją ulubioną 🥧 jednak oprócz przepisów znajdziemy tu sposoby na wykonywanie rękodzieł m.in. z plonów, stracha na wróble, kadzideł, jabłkowych świeczników czy żołędziowych laleczek.

Rozdział "Modlitwy i inwokację" jest nieco liryczny, jak sama nazwa wskazuje. Spotkamy się tu z epickim poematami, pieśniami Homera oraz różnymi koncepcjami próśb

Rozdział "Rytuały świąteczne" zawiera praktyczne wskazówki dla singli, par i grup, jak obchodzić Mabon. Autorka w książce zawarła również wyjaśnienie pojęć związanych z sabatem Mabon. Książka jest łatwa w odbiorze i dzięki prostemu, nieskomplikowanemu językowi łatwo i przyjemnie się ją czyta. Z tego też powodu książka dedykowana dla kompletnego laika w tym temacie, takiego. jak ja. Co jeszcze zasługuje na uwagę to przepiękna szata graficzna książki. Rozpoczynając od okładki, która posiada złote zdobienia, kończąc na wnętrzu książki, gdzie również znajdziemy miłe dla oka szkice. Podsumowując książka bardzo mnie zaciekawiła i była miłą odskocznią. Dowiedziałam się wielu ciekawostek. zachęcam was do poznania Mabonu, tego niezwykłego święta, ponieważ jego celebracja może przynieść wiele radości i zabawy. Polecam

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Równonoc jesienną mogliśmy świętować 2 dni temu, oznacza kalendarzowy początek jesieni, ale przede wszystkim kolejny etap w rocznym cyklu życia.

Pogańska nazwa tego święta to również tytuł kolejnej książki z serii sabaty - "Mabon". Jest to czas nie tylko zbiorów, ale też porządkowania swoich spraw oraz przygotowywanie się do zimy.

W ciągu pierwszych dni jesieni cieszymy się z tego, co udało nam się zebrać przez poprzednie miesiące, a jednocześnie trzeba to rozdysponować na nadchodzący czas.

Natura również się wycisza, kończy się pewien etap, rośliny powoli obumierają po tym, jak dały owoce.
Dla ludzi oznacza to troszkę co innego, ale czuć, że mamy mniej energii i kierujemy swoją uwagę raczej do wnętrza.

W tym tomie serii, tak jak i w poprzednich, znajduje się spis dawnych praktyk, tradycji i obchodów Mabonu, a także formy współczesnych obrządków jakie uprawiają współcześni poganie i czarownice.

Tak jak i wcześniej, tu również znajdujemy liczne przepisy kulinarne i pomysły na różnego rodzaju rękodzieło oraz sposoby na uczenie tej równonocy. W środku znajduje się wiele zaklęć, inwokacji oraz rytuały związane z tym sabatem.

Nie zabrakło również spisu symboliki Mabonu oraz opisu bóstw związanych z tym świętem.

To naprawdę magiczny czas, który skłania do licznych refleksji, w tym roku wyjątkowo się z niego cieszę ?

Ta książka, jak i poprzednie z serii, jest cudownie wydana i zawiera mnóstwo ciekawostek dotyczących sabatu "Mabon"? gorąco polecam ?

Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej
Rajchel Diana0
Okładka ksiązki - Samhain. Rytuały, przepisy i zaklęcia na początek pory zimowej

Jeśli chcesz żyć w zgodzie z Kołem Roku i korzystać z mocy wiccańskich świąt, to koniecznie zapoznaj się z szóstą już z kolei książką z serii Sabaty. Publikacja...