Magia i miłość

Pierwsza część nowej trylogii Nory Roberts, autorki wielu bestsellerów nie tylko dla kobiet, to opowieść osnuta na tle staroirlandzkich mitów i legend, rozgrywająca się w czasach współczesnych. Moce zła chcą zawładnąć światem i zniszczyć ludzkość. Na ich czele stoi bezlitosna Lilitu, królowa wampirów. Dobra bogini Morrigan wybiera sześcioro śmiałków, którzy stoczą bitwę z demonami. Trzy kobiety i trzej mężczyźni z różnych światów i epok muszą przezwyciężyć własne słabości i stworzyć krąg mocy, by pokonać zło. Do ostatecznej rozprawy zostało już niewiele czasu. Wkrótce następne tomy Trylogii Kręgu: „Taniec Bogów” „Dolina Ciszy” Fenomen. Tytan pracy. Literacka machina produkująca na skalę masową romantyczne i okrutne sny. Krótko mówiąc - Nora Roberts. To między innymi dzięki Norze Roberts tzw. „literatura kobieca” przestała się kojarzyć wyłącznie z sentymentalnymi romansami. Wątki miłosne można przecież wpleść w kryminał, thriller, wielopokoleniową sagę, powieść sensacyjną, obyczajową, przygodową czy historyczną, a nawet fantastyczną. Nora Roberts swobodnie korzysta z każdego z tych gatunków, budując kolejne fabuły, których logika i następstwo przyczynowo-skutkowe wynikają przede wszystkim z charakterów postaci. Jest nie tylko tytanem pracy, ale i wzorem systematyczności. Pisze po 8 godzin dziennie - od 9.00 do 17.00 - przez 5 dni w tygodniu. Od czasu jej pierwszego bestsellera w 1991 roku, jej książki były przez 632 tygodnie na listach bestsellerów New York Timesa. W ciągu ostatnich 23 lat, każdej minuty sprzedano 23 egz. jej książek. Wydrukowano ponad 280 milionów egzemplarzy książek Nory Roberts.

Informacje dodatkowe o Magia i miłość:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-74-69467-4

Kup książkę Magia i miłość

Magia i miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 2016,
Zawsze fascynowały mnie i interesowały historie o wampirach. Nie wiem zbytnio skąd mi się to wzięło. To było długo jeszcze przed tą modą, która ostatnio opanowała literaturę. Jednak nie mogłam się zbytnio zebrać, żeby w końcu coś przeczytać o tej tematyce. Uznałam, że nadszedł w końcu czas, żeby zacząć czytać książki z tym wątkiem. "Magia i miłość" jest pierwszym tomem Trylogii Kręgu łączącym w sobie romans z fantasy. Po takie połączenie rzadko sięgam, ale czas to zmienić. Akcja powieści zaczyna się w przeszłości. Hoyt wini się za śmierć swojego brata bliźniaka Ciana, że nie zdołał go uratować. Wzywa demona, który za to odpowiada. Chce się z nim zmierzyć. Jest to nierówna walka, bowiem Lilith - królowa wampirów ma ogromną moc. Mimo, że Hoyt jest czarnoksiężnikiem nie jest w stanie pokonać demona. Ranny postanawia ukryć się w swojej samotni. W drodze ukazuje mu się bogini Morrigan, która wyznacza mu zadanie - ma stworzyć krąg sześciu, którzy staną do walki z siłami zła, czyli samą Lilith, aby obronić świat przed zagładą. Za pomocą tajemniczego przejścia zwanego Tańcem Bogów Hoyt trafia do XX wieku, wprost do mieszkania swojego brata Ciana, który przez samą Lilith został przemieniony w wampira. Cian początkowo nie mam ochoty pomóc bratu, ale w końcu ulega. Wkrótce do kręgu dołączają: czarownica Glenna, pochodzący z Gealii Moira - świetnie władająca łukiem i Larkin - zmiennokształtny, którzy także przybyli przez Taniec Bogów. Na końcu dołączy Blair - łowczyni wampirów, potomkini ukochanej siostry Ciana i Hoyta. Członkowie zanim staną do ostatecznej walki muszą się wiele nauczyć. Czeka ich nie tylko morderczy trening pod okiem Ciana, ale także zbudowanie wzajemnego zaufania, dzięki czemu będą mogli stanąć do bitwy. Autorka napisała trylogię jeszcze zanim przyszła ta moda na wampiry i tym podobne stwory. Sięgając po książkę zastanawiałam się jak jej się uda połączenie fantasy z romansem. Wyszło jej coś naprawdę znakomitego. Książkę czytało się jednym tchem. Nie brakowało zaskakujących zwrotów akcji, humoru i oczywiście wątku miłosnego. Nie jest on przesłodzony i nie stanowi głównej osi. To właśnie mi się podobało. Co do wampirów. Są takie jak powinny być: pod wpływem słońca się palą, nie znoszą wody święconej ani symbolów religijnych i nie mogą powstrzymać żądzy krwi. Poza tym są pociągające i tajemnicze, czego przykładem jest Cian. Właśnie o taką historię o tych istotach mi chodziło i to otrzymałam. A kiedy autorką jest Nora Roberts, którą uwielbiam nie trzeba mi nic więcej. Jak to bywa u autorki postacie są dobrze wykreowane. W tej części poznajemy wszystkich bohaterów i wątek miłosny między Hoytem i Genną. Miłość dopada ich niespodziewanie i można powiedzieć, że nie jest łatwa, bo oboje pochodzą z dwóch różnych światów. Jak rozwiążą ten problem? A o tym to już się dowiecie czytając to pozycję. Polecam jeśli ktoś lubi romanse z elementami fantasy. Ja jakoś nie byłam kiedyś przekonana, ale zmieniłam zdanie i jak najbardziej jestem za.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Znakomity początek fascynującej powieści! Czytając, nie mogłam się od niej oderwać.Magia i miłość,tom 1 Trylogii Kręgu Nory Roberts, to opowieść o odwiecznej walce dobra i zła, w której główne role odgrywają wampiry, demony i czarodziejki. Magia i miłość opowiada o szóstce wybrańców, przygotowujących się do śmiertelnego boju z wampirami dowodzonymi przez bezlitosną Lilith. Pośród tego półtuzina śmiałków są między innymi dwaj bracia, którzy przed setkami lat zostali rozdzieleni właśnie przez Lilith. Cian został zmieniony w wampira, a Hoyt musi udać się do czasów współczesnych, by odnaleźć brata i stanąć u jego boku do walki z zastępami demonów. Oczywiście, najbanalniej w świecie, obaj zostają wybrani do wielkiego zadania pokonania wampirów którymi dowodziła Lilith. A zostali oni wybrani przez krystalicznie czystą i nieprawdopodobnie dobrą boginię Morrigan. Bardzo fajna i relaksująca książka. Polecam godna przeczytania
Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zakup wakacyjny jako czytadło na plażę, a tu zaskoczenie, bo książka ciekawie napisana, nie spodziewałam się takiego połączenia.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Niezła fantastyka autorstwa znanej pisarki znanej przede wszystkim z romansów. Mamy tu grupę sześciorga postaci: czarnoksiężnik Hoyt stoi na czele, czarownica Glenna, wampir Cian (brat bliźniak Hoyt'a), uczona Moira, zmiennokształtny Larkin (kuzyn Moiry) oraz łowczyni demonów Blair, którzy mają za zadanie stawić czoła hordzie wampirów.
Avatar użytkownika - justyna1250
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Irlandzkie marzenia
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Irlandzkie marzenia

Irlandzkie marzeniaIrlandzki buntownik Kiedy Brian Donnelly po raz pierwszy zobaczył Keeley Grant ? zaparło mu dech w piersiach. Od razu w myślach nazwał...

Wyspa trzech sióstr
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Wyspa trzech sióstr

SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską...