Opis ksiązki
Kup Teraz

Magia natury. Jak wykorzystać energię żywiołów

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
ISBN: 9788373776463
Liczba stron: 219
Dodał/a książkę:ksiazkowa-fantaz

Niezależnie od tego, jaka sfera Twojego życia wymaga modyfikacji, we wprowadzeniu pozytywnych zmian przydatna będzie magia natury. Ziemia pomaga znaleźć nową pracę oraz poprawić stan finansów, a Powietrze zwiększa inteligencję i wspomaga podczas podróży. Ogień chroni i dodaje odwagi, a Woda wspomaga sprawy sercowe i uzdrawia. Teraz również Ty możesz okiełznać magię żywiołów i dostosować ją do swoich potrzeb. Autor międzynarodowych bestsellerów i wieloletni praktyk sztuk metafizycznych opisuje także magię gwiazd, śniegu, świec, lodu i magnesów. Ujawnia, jak czerpać energię z morza, luster i kamieni oraz podaje magiczne zaklęcia i rytuały służące osiągnięciu konkretnych życiowych celów. Naturalny sposób na życie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sheti plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Scott Cunningham to autor, który całkowicie zdobył moje serce swoimi trzema poprzednimi książkami, jakie miałam okazję przeczytać. Były to trzy encyklopedie wprowadzające czytelnika z tajniki magii kamieni, aromaterapii i roślin. Dlatego jak tylko ujrzałam zapowiedź książki ,,Magia natury", wiedziałam, że muszę ją mieć. W końcu tak znakomity autor na pewno przygotował po raz kolejny coś wspaniałego.

,,Magia natury" nie przypomina Encykopedii Cunninghama, ale mnie nie zawiodła. Jest to krótka, acz treściwa i konkretna książka, w której przedstawione zostały różne rytuały wraz ze sposobem ich wykonania. Co najważniejsze - jest to magia pozytywna, nikomu nieszkodząca. Przedstawione przez autora rytuały mają na celu przyciągać zdrowie, szczęście i pomyślność. Są wybitnie proste do wykonania i nie potrzebujemy do ich wypełnienia skomplikowanych przedmiotów - w dużej mierze chodzi tutaj o sam kontakt z naturą i żywiołami, jak sam tytuł książki na to wskazuje. Nawet na okładce możemy zauważyć 4 główne żywioły, wraz z naszą planetą Ziemią, która symbolizuje całą otaczającą nas przyrodę i to, co żyje.

Początkowo autor krótko pisze o tym, czym jest magia, jakie są jej narzędzia i w jaki sposób podchodzić do wykonywania rytuałów. Następnie otrzymujemy dawkę informacji o żywiołach oraz wykorzystanie ich do poszczególnych celów. Rytuały te są przyjemne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a jeżeli nie tutaj, to w dalszej części książki, gdzie autor porusza tematykę magii naturalnej. Przyznam szczerze, że z częścią metod się jeszcze nie spotkałam. Okazuje się, że istnieje magia lodu, magia śniegu, czy też magia morza. Właściwie nie powinno to nikogo zdziwić, bowiem wszystko ma w sobie moc, jest energią i potęgą, ale do tej pory nie spotkałam się z rytuałami gwiazd, morza i wcześniej wspomnianych elementów w żadnej książce o magii. Panie Scott, dziękuję za to!

Ostatnia rzecz, na której skupia się autor to tworzenie własnych rytuałów. Krok po kroku wyjaśnia, na co czarownica czy mag powinni zwrócić uwagę. Problemem może być dobranie odpowiedniego żywiołu do tego, co chcemy osiągnąć, ale spokojnie - z panem Cunninghamem nie zginiemy. Przedstawia on całą listę najważniejszych pragnień i przyporządkowanych do nich żywiołów. Co więcej, dalej przedstawia problemy, których chcielibyśmy się pozbyć, ale tutaj idzie o kilka kroków dalej - podaje również symbole magiczne, kamienie, zioła, kolory oraz formy rytuału. Tak więc połączenie tych informacji wraz z chęciami i inwencją twórczą osoby przeprowadzającej rytuał z pewnością dadzą oczekiwane rezultaty.

,,Magia natury" jest bardzo dobrą pozycją, treściwą i na temat. Autor nie zbacza z tematu i jasno trzyma się swojego planu. Rytuałów jest naprawdę ogromna ilość i każdy z nich dotyczy takich codziennych rzeczy czy problemów, z którymi się borykamy. Problemów, które wcale nie są takie ciężkie do rozwiązania. Oczywiście serdecznie polecam zapoznanie się z tą pozycją, zwłaszcza osobom, które lubują się w magii naturalnej i lubią poczuć w sobie moc żywiołów i przyrody. Doznania potrafią być naprawdę niesamowite. Bardziej zainteresowanych zachęcam również do sięgnięcia po trzy Encyklopedie tego autora, które w bardzo znaczny sposób powiększą Waszą wiedzę!
ksiazkowa-fantaz plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Lit. amerykańska,Mam,Poradniki,

"Jeśli masz praktykować magię, okaż szacunek ziemi. Okaż go też życiu, miłości. Miej świadomość, że magia to podstawowe prawo każdego człowieka. Używaj go mądrze".

Ziemia, powietrze, ogień i woda to cztery żywioły, które znane są nam od lat. Także od lat ludzie przypisują im magiczną moc. Autor prezentowanej książki postanowił podzielić się zarówno doświadczeniem, jak i wiedzą na temat wykorzystania wymienionych żywiołów, jak i magicznych rytuałów, które mogą ułatwić życie.

Scott Cunningham to urodzony w 1956 roku w stanie Michigan autor książek z zakresu parapsychologii, wróżenia, czy ziołolecznictwa. Wiele z nich uzyskało status międzynarodowych bestsellerów. Od dzieciństwa fascynował się naturą, jej mocami i tajemnymi naukami. Magię praktykował od 20 lat. Zmarł w 1993 roku.

"Magia natury. Jak wykorzystać energię żywiołów" to kontynuacja poprzedniej publikacji "Moc ziemi", gdzie autor przedstawił rytuały oparte na magii ludowej. Wśród czytelników książka cieszyła się dużym uznaniem, ale dla niektórych było to za mało, czy też chcieli wejść na wyższy poziom magii. Napływające listy od czytelników sprawiły, że autor postanowił napisać ciąg dalszy, czyli "Magię natury". Ale, żeby wiedzieć i zrozumieć sens tej publikacji trzeba wiedzieć co oznacza słowa magia, pozwoliłam sobie przytoczyć wyjaśnienie ze słownika, który znajduje się na końcu książki.

"Magia - system poruszania się naturalnych energii (energia osobista) w celu spowodowania potrzebnej zmiany. Magia to praktyczne "pobudzenie" i budowanie tej energii, nadawanie jej intencji (poprzez wizualizację) i uwalnianie w celu urzeczywistnienia potrzeby osoby praktykującej. Magia to naturalny (a nie nadprzyrodzony) proces, choć rozumiany przez niewielu".

"Magia natury" to poradnik, na który składają się trzy główne części: "Podstawy magii", "Magia żywiołów", "Magia naturalna", które z kolei podzielone są na rozdziały. W części pierwszej dotyczącej podstaw magii, czytelnik wprowadzony zostaje w podstawowe zagadnienia dotyczące magii. Dowiaduje się także o technikach magicznych na które składa się m.in. energia, moc osobista, moc ziemi, wizualizacja, zapełnienie mocą. Wszystkie te terminy sprowadzają się w końcu do momentu kluczowego, czyli jak przygotować rytuał. W tejże części autor porusza temat dotyczący narzędzi magii do których zalicza się m.in. świece, świeczniki, miski, kamienie, czy chociażby papier. Natomiast ostatnie rozdziały dotyczą żywiołów, czyli można dowiedzieć się na co wpływa ziemia, powietrze, ogień i woda.

Druga część została poświęcona Magii żywiołów, czyli autor opisuje moce poszczególnych żywiołów. Ta część okazuje się dosyć praktyczna, ponieważ faktycznie czerpiąc z natury za pośrednictwem energii, można uzyskać same korzyści. Chociażby Ziemia wpływa na pieniądze, płodność, powodzenie, bądź zatrudnienie. Z kolei Powietrze odpowiada za podróże, naukę, wiedzę, czy odzyskanie utraconych rzeczy. Natomiast Ogień wpływa na seks, ochronę, odwagę i siłę. I ostatni z żywiołów, czyli Woda odpowiedzialna jest za oczyszczenie, sny, miłość i przyjaźń. W dalszych rozdziałach opisane są szczegółowo przykładowe rytuały. Od razu rzucił mi się rytuał dla moli książkowych. Mianowicie chodzi o pożyczanie książek, a że często bywa tak, że nie wracają, to właśnie tenże rytuał ma zapewnić nam powrót naszej zguby.

Ostatnia, czyli trzecia część zatytułowana Magia naturalna dotyczy przedmiotów, które można wykorzystać w naturalny sposób w magii. Każdy rozdział został podporządkowany jednej rzeczy, czyli można przeczytać o kamieniach, magnesach, świecach, gwiazdach, śniegu, lodzie, lustrach, studniach życzeń, morzach . A w końcowym rozdziale autor objaśnia jak tworzyć własne rytuały.

Poradnik "Magia natury" to lektura skierowana do osób, które wierzą w magiczną moc żywiołów. Treść została napisana w przystępny i zrozumiały sposób zarówno dla początkujących, jak i weteranów magicznych doznań. Na końcu książki zawarty został Glosariusz, czyli słowniczek pojęć, które związane są z magią i rytuałami. Oprócz Glosariusza można znaleźć także dodatek w postaci symboli magicznych, które odgrywają znaczącą część w poszczególnych rytuałach. Działanie żywiołów uzależnione jest również od pór roku, a wykonanie niektórych rytuałów wymaga określonych pór dnia. Należy pamiętać, aby nie wykorzystywać magii do złych celów, gdyż w magii jest tak, że to co dasz, to do Ciebie wróci. Autor poruszył kwestię energii naszej planety, która jest niszczona przez ludzi, dlatego też zachęca do sadzenia drzewa, dbania o zieleń, czy segregowania i recyklingu śmieci.

Książka "Magia natury" okazała się dla mnie ciekawym doświadczeniem, ale także niezwykłą inspiracją, by korzystać z darów natury. Na nieco ponad dwustu stronach dowiedziałam się o rzeczach, o których nie miałam pojęcia. Lektura ta także zachęciła mnie do dalszego poznawania magicznych tajników, a także wykorzystania naturalnych żywiołów. W końcu dlaczego nie korzystać z czegoś co nas otacza i czego jest pod dostatkiem, a co może pomóc, czy też ułatwić życie? Było to moje pierwsze zetknięcie zarówno z autorem, jak i taką tematyką, która okazała się być dla mnie wciągająca.

Jeżeli chcesz poprawić którąś ze sfer Twojego życia to z pewnością może ci pomóc jedna najstarszych praktyk metafizycznych. Magia natury może zapewnić zdrowie, ochronę, czy bezpieczną podróż. Ziemia pomoże w znalezieniu nowego zatrudnienia oraz poprawi sytuację finansową. Z kolei Powietrze zwiększy inteligencję, a Woda rozwiąże problemy sercowe. Jeśli chcesz poprawić, czy zmienić na lepsze w swoim życiu, to z pewnością ta publikacja będzie strzałem w dziesiątkę.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów