Marianna i panna Mozart

Przy ul. Chelsea 6 w Londynie mieszkały wyjątkowe dziewczęta. Marianna, córka kupca-ryzykanta, skrycie marzy o karierze śpiewaczki. Los jej sprzyja. Renomowana pensja, do której trafia, zatrudnia świetnych nauczycieli muzyki - ale finansowy krach ojca i uprzedzenia najbliższych mogą udaremnić palny młodziutkiej sopranistki.

Informacje dodatkowe o Marianna i panna Mozart:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2013-02-01

Kup książkę Marianna i panna Mozart

Marianna i panna Mozart - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mimo iż jestem już ,,dużą dziewczynką", uwielbiam od czasu do czasu przeczytać jakąś książkę, kojarzącą się z moim dzieciństwem. Taką właśnie książką jest ,,Marianna i panna Mozart" . Cudowna, ciepła powieść o przygodach młodej damy, która walczy o siebie i swoje marzenia, po drodze przeżywając fajne przygody. Pochłonęłam tą książkę w mgnieniu oka i z pewnością sięgnę po kolejne pozycje z serii ,,Historyczny dom". Polecam wszystkim ;-)
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Świetna powieść dla dziewczat. 12-letnia Marianna trafia na naukę do wymarzonej pensji, niestety kłopoty finansowe ojca sprawiają, że jej dalsza edukacja staje pod znakiem zapytania. Dziewczynka jest pełna podziwu dla cudownych dzieci Mozartów, marzy aby tak tak Maria Anna Mozart kiedyś stanąć na scenie w operze. Ponieważ Marianna też pięknie śpiewa postanawia sama zarobić pieniadze potrzebne na czesne.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lekka i przyjemna opowieść o życiu pensjonarek i ich próbach postawienia na swoim wbrew etykiecie, polecam.