Opis ksiązki
Kup Teraz

Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Ocena ( 2 osoby )
3.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-05-17
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788380693531
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:elibri

Fascynująca opowieść o zabójcach pracujących na zlecenie mafii.

Pershing, Kiełbasa, Kikir, Komandos, Wiktor Fiszman i wiele innych - głośne egzekucje wstrząsały Polską lat 90. i na początku XXI wieku,

Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie życie nie miało żadnej wartości? Czy wywodzili się z radzieckich służb specjalnych i swój chrzest bojowy przechodzili na frontach wojny w Afganistanie? Czy za swoje usługi pobierali bajeczne honoraria, a może raczej strzelali za darmo, bo nie mieli innego wyboru? Jakimi metodami wykonywali swoją robotę? I czy każdego z nich dosięgnął wymiar sprawiedliwości?

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ,,Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej ,,Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, książki ,,Masa o pieniądzach polskiej mafii", ,,Masa o porachunkach polskiej mafii" i ,,Masa o bossach polskiej mafii". Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ,,Gucci Boys", ,,Al Capone w Warszawie", ,,Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: ,,Świat tajnych służb", ,,Gang" i ,,Pięść Dawida". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny ,,Focusa Śledczego", obecnie redaktor ,,Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ,,Pruszków".

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
witoldmeik plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
Autor smiec
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Masa" czyli Jarosław Sokołowski i Artur Górski są duetem, których cykl książek "Masa o ... " przedstawia czytelnikom sekrety polskiej mafii.
"Masa" skruszony gangster, od 2000 roku jest świadkiem koronnym, który wcześniej należał do gangu pruszkowskiego, przyczynił się w dużym stopniu do jego rozbicia. Ta książka jest o ludziach, którzy na zlecenie mafii wykonywali wyroki śmierci.

"Masa o kilerach polskiej mafii" jest książką, która napisana jest na podstawie rozmowy nie tylko z Masą, ale także z innymi gangsterami: Generałem, Caro. Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie spotkamy tutaj opisów egzekucji dokonywanych przez zabójców, lecz poznamy ich portrety, które kreślą w/w gangsterzy. "Masa" jako jedyny na początku stara się odpowiedzieć na pytanie, co mogło się dziać w głowie osoby, która zdecydowała się zostać zabójcą na zlecenie. Kreśli poniekąd jej profil psychologiczny. Opowiada także o tym, jak "starzy" czyli bossowie mafii wybierali killerów, którzy mieli współpracować z mafią.

Książka Artura Górskiego została podzielona na 21 rozdziałów, gdzie gangsterzy odsłaniają kulisy tych najgłośniejszych egzekucji oraz tych, które nie były aż tak spektakularnie opisywane przez media. W większości przypadków gangsterzy, z którymi rozmawia Artur Górski znali killera, dlatego opowiadają o nim coś więcej. Kilerami okazywali się być ludzie, którzy wyglądali jak typy spod ciemnej gwiazdy, a także tak, jakby nie byli w stanie skrzywdzić muchy. Nie dało się jednoznacznie stwierdzić po wyglądzie, że ten akurat gość jest killerem - przesympatyczni w towarzystwie, uprzejmi, a jednocześnie zdolni bez wahania pociągnąć za spust i zabić.

Warto także dodać, że "Masa" odnosi się także do książki "Mój agent Masa" oraz "Czego nie powie Masa o polskiej mafii". Jest to jego ciekawy wywód, ukazujący w jakim stopniu cała seria książek "Masa o..." zyskała popularność wśród czytelników. W książce nie zabrakło także nawiązań do poprzednich pozycji serii z powodu tematyki, m.in. "Masa o porachunkach polskiej mafii" z którą to książką jest najwięcej powiązań.

Książka rozjaśnia czytelnikom wyobrażenie na temat kilerów polskiej mafii. Nie jest ona wulgarna, ani także za nadto wciągająca, jednak da się ją czytać. To opowieść o kilerach działających na zlecenie mafii w czasach jej największej świetności.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Masa o kilerach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów